Masumlar Apartmanı Han Kim? Birkan Sokullu Sevgilisi Kim?

an

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ailesi Bosna Göçmeni olan Sokullu 6 Ekim 1985 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını ise Maltepe Üniversitesi Radyo Tv Programcılığı Bölümünde tamamlamıştır.  1.87 boyunda ve 80 kilogram olarak bilinen yakışıklı oyuncu 10 yıl profesyonel basketbol hayatı sonrasında ise eğitimlerini tamamlayarak oyuncu olmuştur. 2003 yılında ise Best Of Model Of Turkey yarışmasında 3.lük ödülüne hak kazanmıştır. Şuan 35 yaşında olan oyuncumuzun burcu ise terazidir.

Yer Aldığı Projeler

2008 yılında Küçük Kadınlar dizinde Ayaz karakteriyle rol oynamıştır. Daha sonra yine aynı yıl içerisinde Elif dizisinde Mustafa rolüyle oynamıştır. 2009-2010 yılında ise Melekler Korusun adlı dizi de Levent Rolüyle yer almıştır. 2010-2011 yıları içerisin de Küçük Sırlar Adlı dizi de Demir Rolüyle yer almıştır. Daha sonra 2013 yılında Fatih dizisinde Şehzade Mustafa rolünde oynamıştır. 2016-2017 yılları arasında Hayat Şarkısında Kerim Cevher rolünde oynamıştır. 2017 yılında Yüz Yüze adlı projede Cihangir Projesin de rol oynamıştır. Yine aynı yıllar içerisinde Yaşamayanlar adlı projede Numel karakterini canlandırmış bulunmaktadır. 2019 yıllarında i se Kronoloji, Bir Aile Hikayesi ve Güzelliğin Portesi projelerinde yer almış bulunmaktadır. Ve son olarak şuan da çekilmekte olan Masumlar Apartmanı Dizisinde Han Karakteri Rolüyle popülerleştirilmiştir. Ayrıca Yaşamayanlar ve Rise Of Empires Ottoman projelerinde yol oynayan Birkan Sokullu bu projelerin platformu Blu Tv Ve Netflix olarak açıklama da yapmış bulunmaktadır.

Ödülleri Ve Adaylıkları

2016 yılında 43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi erkek oyuncu ve en iyi dizi çifti oyuncusu ödülüne hak kazanmıştır. Hayat Şarkısı projesinde ise adaydır. Bu alanda yapılan desteklerle beraber oyunculuk hayatında hala büyük başarılara yer vermektedir.

Masumlar Apartmanı Dizisi Han Rolü

Ünlü Doktor Gülseren  Budayıcıoğlu  Madalyonun İçi isimli romanından uyarlanmıştır. Dizideki Han rolü ile tıpkı diğer kardeşleri gibi bazı davranış bozuklukları olan bir karakterdedir. Çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktirmeye itmektedir. Küçükken kendisi için çok değerli olan kurşun askerini annesinin öbür türlü büyüyemezsin diye çöpe attığını ve oyuncağını çöpte bulduğunu söylemektedir. Çöp toplama huyuna açıklık getiren bir nokta da bu olmuştur aslında. Parası ve kariyeri iyi durumda olan bir adam gece vakti çöplerde ne arıyor sorusuna çocukluğunda kaybettiği bir şeyleri arıyor diyebilmekteyizdir. Fakat sadece bu değildir. Han’ın çöp toplama hastalığı daha çok ablalarına olan tepkilerinden dolayı bu yola başvurmaktadır. Safiye’den yayılan ensestöz enerjiyi Han da hissetmektedir.

Birkan Sokullu Aşk Hayatı

13 Temmuz 2012 tarihinde Aslı Enver ile Birkan Sokullu’nun dünya evine girdikleri bilinmektedir. 2012 yılında dünya evine giren çift 3 yıl süre ile evli kalıp daha sonra şiddetli geçimsizlikten 2015 yılında boşandıkları bilinmektedir.  Daha sonra 2015 yılında Berrak Tüzünataç ile birlikte olan Birkan Sokullu 2018 yılında ise onunla da yollarını ayırmıştır. Daha sonra Dilan Deniz Çiçekle birlikte olan genç oyuncu kısa bir süre sonra onunla da yollarını ayırmıştır. Yeni dönemde oynadığı başarılı rolü ile beraber akıllarda yer edinen Birkan Sokullu bir süredir Eda Gürkaynak ile aşk yaşamaktadır. Oyunculuğu ile dikkat çeken Birkan Sokullu özel hayatını kendi içinde yaşayarak insanlar tarafından merak uyandırmaktadır.

Yorumlar kapalı.