Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

25 Kasım 2020 Çarşamba 17:31:37

Mike Tyson, 15 yılın ardından ringe çıkıyor! Maç için 45 kilo verdi!

Roy Jones ile gösteri maçına çıkacak Mike Tyson, maça hazırlanırken geçirdiği süreci anlattı. 15 yılın ardından ringlere çıkacak Tyson, maça hazırlanmak için 45 kilo verdiğini söyledi.

Efsanevi ağır siklet boksör Mike Tyson, 15 yılın ardından yeniden ringlere dönüyor. Roy Jones ile yapacağı maç için 45 kilo veren ve forma giren Tyson, bu süreçte bir vegana dönüştüğünü aktardı. 29 Kasım Pazar günü yapılacak maç için boks severler nefesini tuttu. Tyson’ın rakibi Roy Jones ise iki yıl önce emekliye ayrılmıştı.

Koşu bandına eşinin ısrarlarıyla çıkmış

Good Morning America programına katılan Mike Tyson, bu maç için yaptığı çalışmaları ve yaşadığı süreci anlattı. Oldukça sıkı bir çalışma programı uyguladığını aktaran efsanevi boksör, sürecin oldukça zor olduğunu aktardı. Kariyeri boyunca bunun gibi sıkı çalışma dönemlerine girdiğini kaydeden Tyson, maç için 45 kilo vermek zorunda olduğunu söyledi. Bu süreçte vegan olduğunu kaydeden Tyson, koşu bandına eşinin ısrarları sayesinde çıktığını ve formunu artırdığını kaydetti.

Mike Tyson’ın kariyeri

54 yaşındaki Mike Tyson, 1986 yılında karşılaştığı Trevor Berbick’i nakavt edip şampiyonluk kemerini almıştı. Bu başarıya 20 yaşında ulaşan Tyson, “en genç ağır sıklet şampiyonu” unvanını almıştı. Profesyonel kariyerinde 58 karşılaşmaya çıkan Tyson, kazandığı 50 maçın 44’ünde sonuca nakavtla ulaşmıştı. Başarılı kariyerinde 6 yenilgi alan Tyson’ın iki maçı da berabere sonlanmıştı. Tyson, son maçına 2005 yılında çıkmıştı.

Roy Jones’un kariyeri

Tyson’ın rakibi olan Roy Jones ise kariyerinde çıktığı maçlardan 66’sını kazandı, 9 maçta ise mağlup oldu. Kariyerine 2 yıl önce son veren 51 yaşındaki Jones, dört değişik siklette şampiyon olmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı