Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

26 Aralık 2020 Cumartesi 13:19:36

O kente 2 gün su verilemeyecek!

Yapılan TCDD çalışmaları nedeniyle suların kesileceği ve Kocaeli’ne 2 gün boyunca su verilmeyeceği bildirildi. Su depolama isteyen vatandaşlar nedeniyle bidon satışları patladı.

Kocaeli’nde sürdürülen 3. Hızlı Tren Hattı’nın yapım çalışmaları nedeniyle kent genelinde 2 gün boyunca suların kesileceği ifade edildi. Su kesintisinin 28 Aralık Pazartesi günü saat 23.00’te başlayacağı ve 30 Aralık Çarşamba gününde aynı saatte sona ereceği aktarıldı. Su kesintisini haber alan vatandaşlar pazarlara çıktı, bidon satışları patladı.

Bidon satan esnafların verdiği bilgilere göre sudan mahrum kalmak istemeyen müşteriler bidon fiyatlarına önem vermeden alışveriş yapıyor. Normal zamanlarda gün boyu pazarlıklar yaptıklarını belirten çevre esnafı, su kesintisi haberinin ardından pazarlıkların kesildiğini vurguladı. Bidon satışı yapan firmanın yetkilisi Arzu Karaal, 30 litreye varan büyüklükte bidonların kapış kapış satıldığını belirtti.

En fazla musluklu bidonların satıldığını belirten Karaal, bu bidonların fiyatının en fazla 40 lira olduğunu kaydetti. Su kesintisi haberinden sonra insanların fiyat değil ürün odaklı alışveriş yaptığını kaydeden Karaal, genelde en büyük bidonların alındığını aktardı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı