Rüyada Abdest Alıp Kuran Okumak! Rüyada Abdest Almak ve Kuran okumak yorumu

ruya-abdest

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüya insanların hem iç huzur yaşamalarına hem de bu durumun tam zıddı içine düşmelerine neden olabilmektedir. Geçmişten bugüne kadar hemen her dönemde önemi arz edilen rüya ancak iyi şekilde tabir edildiğinde istenen sonucu vermektedir. İnsanlar kimi zaman dini inançları doğrultusunda rüyalar görürken kimi zaman hiç akıllarında olmayan şeyleri görebilmektedir. Durum bilinçaltında yaşanan gelişmeler üzerinden açıklanmaktadır. Rüyasında abdest aldığını ya da Kur’an okuduğunu görenler için gerçekleştirilen tabirler de bu çerçevede yorumlanmaktadır. Peki nedir bu tür rüyaların hikmeti?

Rüyada Abdest Almak Nedir?

Rüya tabirleri yapanlar diğer rüyaların aksine rüyada abdest almak konusunda belli bir yol takip etmişlerdir. Bazı rüyalar kimi tarafından olumlu kimileri tarafından ise olumsuz olarak yorumlanmıştır. Ancak abdest almak hemen herkes tarafından olumlu şekilde tabir edilen ender rüyalardandır. Abdestin evde, camide ya da farklı mekanlarda alınması hikmet derecesini değiştirebilmektedir. Buna karşın her daim iç huzur, arınma ya da manevi ferahlık olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada abdest alınan suyun şekli de yorumlamalarda önem arz eden başlıklardan biridir. Yapılan tabirler abdest suyunun duru olmasına bağlıdır. Alimler, duru olmayan pis bir suda abdest alınmasının yorumunu farklı şekillerde yapmaktadır. Farklı şekillerde yapılan yorumlar ise genellikle olumlu neticelere kapı aralamamaktadır.

Rüyada Kuran Okumak Nedir?

İnsanların içlerinde bulundukları manevi sıkıntılardan kurtulmaları bazen rüyalar üzerinden müjdelenebilmektedir. Rüyada Kur’an okumak da bu şekilde verilen müjdelerden biri olarak tanımlanmaktadır. Rüyasında Kur’an’ı Kerim ile haşır neşir olduğunu görenler bu durumu refahın bir habercisi olarak algılayabilmektedir.

Kuran bir hayır habercisi olarak da algılanabilmektedir. Özellikle manevi olarak sıkıntı yaşayanlar Kuran müjdesi ile bu dönemleri arkalarında bırakacaklardır. Zor hallerinin gideceği ve yakın zamanda müjdeli haberler alınacağının habercisi de yine rüyada Kuran okumaktır. Kuran okumadan önce hangi hazırlıkların yapıldığı özellikle abdest alınıp alınmadığı gerçekleştirilecek olan tabirlerin değişmesine neden olacaktır. Bundan ötürü görülen rüya ilk etapta tahlil edilmesi tabir aşamasına sonrasında geçilmelidir.

Rüyada Abdest Alıp Kuran Okumak Nedir?

Rüyada abdest alıp Kuran okumak nur üzerine nur şeklinde yorumlanabilmektedir. Bu alanda abdest ile işe başlanmalıdır. Herhangi bir çeşmede abdest aldığını görenler hayır ve bereket ile müjdelenmektedir. Abdestin herhangi bir camide alınması ise daha bereketlidir. Camide boy abdesti aldığını görenler Allah tarafından koruma altına alınmaktadır. Aynı şekilde iki abdesti üst üste alanlar korunma derecelerini artırmaktadır.

Alınan abdestten sonra Kuran okumaya başlayanlar için kimi alimler günahlardan arınma şeklinde yorumlar yapmışlardır. Zira Kur’an’ı Kerim pek çok mucize barındıran bir kitaptır. Rüyasında abdest aldıktan sonra Kur’an okumaya başlayanların kalp kirlerinden temizlenmeye başladıklarına yönelik yorumlar da yapılmaktadır. Bilmeyenler için kalp her bir günahtan sonra kararmaktadır. Kuran okumak ise kalpteki kararmaların temizlenmesinde tercih edilen yöntemlerden biridir.

Rüyada Abdest ve Kur’an’ın Yorumu

Rüyada abdest almak ve Kuran okumak detaylarına göre farklı şekillerde de tabir edilebilmektedir. İnsanlar özellikle abdest alınan mecraları farklı şekillerde görebilmektedir. Bazı insanlar akan bir su yerine denizde ya da benzer yerlerde abdest alabilmektedir. Bu tür mecralarda abdest alanların Allah tarafından şifa bulacakları düşünülmektedir.

Bahsedilen abdest alma durumunu borçlu bir kişinin görmesi halinde borçlarından kurtulması şeklinde yorumlanmaktadır. Özellikle korktuğu şeyler olanlar bu tür rüyalardan sonra kalp refahı elde etmektedir. Fakir olan kimselerin bu tür rüyalardan sonra zenginlik gibi bir nimetle karşı karşıya kalması beklenmektedir. Aynı şekilde borçlular borçlularından da kurtulabilmektedir.