Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 14:51:01

Tarantino son bir film çekip emekli olacak! Pazarlama taktiği mi yoksa gerçek mi?

Yapacağı 10’uncu filminin kendi uzun metraj sinema kariyerindeki son film olacağını açıklayan ünlü yönetmen Quentin Tarantino izleyicilerin bir kısmını ikna edemedi. Bazı sinemaseverler bunun bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünürken, bazıları da ünlü yönetmenin bu konuda samimi olduğu ve kendi mirasına zarar vermeyeceği görüşünde birleşiyor.

ABD’li ünlü yönetmen Quentin Tarantino yıllardır her filminin ardından benzer bir emeklilik açıklamasında bulunuyor. Kariyerini sağlam bir şekilde tamamlamak istediğini aktaran ünlü yönetmen çekeceği 10’uncu filmin ardından kariyerini noktalamak istiyor. Kariyerlerine son vermeyen yönetmenlerin zaman içinde kötü filmler çektiğini kaydeden Tarantino, kendi miraslarına zarar verdiklerine inandığını aktarıyor.

Bir pazarlama taktiği olabilir mi?

Kendi sinema mirasına bu şekilde ihanet etmek istemediğini açıklayan ünlü yönetmen, yapacağı 10’uncu filmin ardından uzun metraj sinema kariyerine nokta koyacak. Bazı kişiler ise Tarantino’nun emeklilik söylemlerinin sadece bir pazarlama taktiği olduğu görüşünde.

Bu iddiaları ortaya atanlara 10’uncu filminin ardından emekli olduğunu açıklayacak olan Tarantino bir süre sonra 11’inci filmini duyuracak. Böylece Tarantino son zamanların en büyük beklentisine neden olacak ve yeni filmi için rekor izlenme sayıları elde edecek.

Kendi sinema mirasına zarar vermek istemiyor!

Ancak şüphecilerin aksine birçok izleyici ünlü yönetmenin samimi olduğu görüşünde. Zira yazdığı senaryoda ve çekim aşamasında kılı kırk yaran Tarantino, ayrıntıya çok fazla önem vermesiyle biliniyor.

Ünlü yönetmenin gösterime giren 9’uncu ve son filmi olan Once Upon a Time in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da) büyük ilgi çekmişti. 2019 yılında vizyona giren filmin başrollerinde Leonardo Di Caprio, Brad Pitt ve Margot Robbie yer almıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı