Samsun Gezek kardeşler olayı nedir? Gezek Kardeşler tutuklanacak mı? Recep ve Emre Gezer kimdir? Türkiye bu dolandırıcılık olayını konuşuyor. Bir bankanın sistem açığını fark eden Recep ve Emre Gezek Kardeşler tam 16 milyar TL'lik para transferi yaptı. Recep ve Emre Gezek Kardeşler banka hesabından kendi hesaplarına 16 milyar lirayı transfer ederken aynı zamanda borçlu akrabalarına da transfer yaptıkları ortaya çıktı.

Samsun Gezek Kardeşler olayı nedir? Gezek Kardeşler tutuklanacak mı? Recep ve Emre Gezek Bankadan nasıl transfer yaptı? 16 milyarlık transfer olayı Türkiye'nin gündemine oturdu. Recep ve Emre Gezek isimli iki kardeş bir bankada sistem açığını fark ederek kendi hesaplarına 16 milyar Türk Lirası aktardı. Aynı zamanda kardeşlerim borçlu akrabalarının hesaplarına da para aktardığı ortaya çıktı. Durumun anlaşılması üzerine banka hesapları dondurdu. Ancak Gezek Kardeşler olaydan sonra gözaltına alınarak serbest bırakıldı. Peki Gezek Kardeşler tutuklanacak mı? Recep ve Emre Gezek kimdir? Gezek Kardeşler olayı nedir?

Gezek kardeşler olayı Türkiye’nin en büyük vurgunlarından biri olarak gündeme oturdu. Tam 16 milyarlık para transferi gerçekleştiren Recep Gezek ve Emre Gezek ise en çok merak edilen isimler haline geldi. Türkiye bu iki kardeşi konuşurken gözaltına alınan Kardeşler serbest bırakıldı. gezek Kardeşler olayı sonrasında başka bir kişinin daha aynı yöntemle bankadan binlerce lira para transferi yaptığı ortaya çıktı. Peki, Türkiye'nin gündemine oturan Gezek kardeşler kimdir? Recep Gezek ve Emre Gezek tutuklanacak mı?

Gözden kaçırmayın

Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor Bankaya Borçları Olan Kişilere Müjde: o Banka Sizin Tüm Borcunuzu Kapatmaya Kefil Oluyor

Gezek kardeşler olayı nedir?

Türkiye'nin son günlerde en çok konuşulan olaylarından biri Gezek Kardeşler olayı oldu. Recep ve Emre Gezek isimli iki kardeş özel bir bankada açtıkları yatırım hesabında buldukları bir açıkla milyarlarca lira aktardı. İki kardeş bankadan milyarlarca lira para transferi yaparken olayı fark eden banka hesapları dondurdu. Hemen ardından iki kardeş bankanın şikayeti ile gözaltına alındı ancak adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Bankacılık sisteminde tesadüf eseri hata olduğunu fark eden Gezek Kardeşler Sadece iki gün içinde Toplam 16 milyar TL Vurgun yaptı.

Recep ve Emre Gezek bankadan nasıl transfer yaptı?

Alınan bilgiye göre Samsun'da bir akaryakıt istasyonunda çalışan 26 yaşındaki Recep Gezek, özel bir bankada açtığı yatırım hesabını ağabeyi Emre Gezek ile birlikte kullanmaya başladı. Emre Gezek, kardeşinin Mobil bankacılık hesabını kontrol edince karşısına Hisse senedi hesabından para çek bölümü çıktı. Emre Gezek buradan hesabına para transfer edebildiğini görünce defalarca transfer yaparak toplamda 16 milyar Türk lirasına hesabına geçirdi. Ayrıca iki kardeş paranın bir bölümünü de harcadı.

Gezek Kardeşler tutuklanacak mı?

İki kardeşin hesabı banka tarafından durumun fark edilmesi üzerine donduruldu ve kardeşler gözaltına alındı. Yapılan işlemlerin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Gezek Kardeşler tutuklanacak mı sorusunun yanıtı şu anda en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Hukukçular ise Bilişim yoluyla bankadan para transfer edilmesinin hırsızlık kapsamında değerlendirildiğini belirtiyor. Yani iki kardeş bu suç kapsamında suç işlemiş olursa 10 yıla kadar hapis cezası alacak.

Gezek kardeşlerden son dakika açıklaması

Olayla ilgili olarak Gezek Kardeşler de bir son dakika açıklaması yaptı. Olayın ardından gözaltına alınan ve emniyete yapılan işlemleri sonrasında adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Gezek Kardeşler milyarlarca lira parayı hesaplarına nasıl aktardıklarını anlattı. Emre Gezek açıklamasında, “Hesapta para yoktu. Yatırım hesabına baktım. Hisse Senedi hesabından ‘para çek' yazan menüden para çekmek istedim. Miktar yazma kısmı çıktı. Kafama göre miktar yazdım. Her yazdığım miktar mevduat hesabına geçti. 60-70 kez bu işlemi tekrarladım. Her defasında talebim gerçekleşti. Bu paralarla hemen cep telefonu aldım. Ardından bir galeriden BMW almak için 300 bin lira havale yaptım. ATM'den 40 bin lira nakit çektim. Önce yaptığım çekimlerle birlikte hesabımda toplam 16.000.000.000 (16 milyar) para oldu. Durumu aile büyüklerimize anlattık. ‘Akrabalarımızdan, komşularımızdan kimin borcu varsa bize gelsin' dedik. Borcu olan veya ekonomik durumu iyi olmayan akrabaların hesaplarına para havale ettik.

26 yaşındaki Recep Gezek ise ifadesinde şunları söyledi: “Bütün akrabalara haber gönderdik. Bazılarının hesaplarına havale yaptık. Sonra banka arayıp onlardan parayı geri istemiş. Eğer bu işlem suç ise niye iki gün boyunca bloke koymadılar da para çekmemize onay verdiler. Hesabımdaki paradan akrabalarıma iyilik olsun diye onlara gönderdim. Art niyetli olsaydım 16 katrilyonu alır yurtdışına kaçardım.”