GİB 2000 Personel Alacak! GİB 2000 Personel Alımı Başvuru Şartları

Gelir İdaresi Başkanlığı 2000 personel alımı duyurusunda bulundu. Gelir idaresi başkanlığı tarafından yapılan duyuruda son başvuru tarihi de açıklandı. 81 ilde geçerli olacak atamalar için her ilin farklı ilçelerine yönelik kontenjan sayısı belirlendi. Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Başvuru sırasında en fazla 5 il tercihi yapılabilecek yapılan başvurular sonucunda KPSS A puan türü üzerinden P48 puanına bakılarak en yüksek puan üzerinden alım yapılacaktır. Kadro sayısının 5 katına kadar yapılacak başvurularda bu puan üzerinden alım yapılacaktır. Başvuru sürecine hak kazananlar Ankara'da 19 Şubat 2023 tarihinde yapılacak sınava katılacaktır. Sınav tarihi 10 gün öncesinde www.gib.gov.tr adresi üzerinden duyurulacaktır.

GİB 2000 Personel Alımı Başvuru Şartları

Nisan 2023 Evde Bakım Aylığı Ne Zaman Ödenecek? Bakanlık Sosyal Yardım İçin Ödeme Tarihi Verdi mi? Nisan 2023 Evde Bakım Aylığı Ne Zaman Ödenecek? Bakanlık Sosyal Yardım İçin Ödeme Tarihi Verdi mi?

Sınava başvuruda bulunmak isteyen adayların 657 sayılı devlet memuru kanununda belirlenen 48. maddenin yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekiyor. En az 4 yıllık lisans eğitimi bulunan bir kişinin iktisat, işletme, hukuk, idari bilimler gibi fakülteleri denk 4 yıllık bölümü tamamlamış olması, 35 yaşını geçmemiş olması, görevi yapmaya engel olacak fiziksel ya da zihinsel bir problemi bulunmaması gerekiyor. KPSS türünden 70 ve üzeri puan almak şartı aranıyor. Süre içerisinde başvuru yapanların başvuruları dikkate alınacaktır. Sınav başvuruları 10 Ocak tarihinde başlayacak olup 19 Ocak 2023 Perşembe günü sona erecektir.

GİB 2000 Personel Alım Sonuçları

Sınava başvuru yapmak isteyen adayların online kayıt sürecini kullanması gerekiyor. sınav.gib.gov.tr adresine girerek buradaki formu doldurulması ve başvurunu tamamlanması gerekiyor. Posta yoluyla ya da elden yapılacak başvuru olarak kabul edilmeyecektir. Sınav yazılı ve sözlü olarak iki farklı gruba ayrılacaktır. Test usulü ile sınav konuları yine internet sitesi üzerinden net olarak paylaşılmıştır. Değerlendirme süreci yüz üzerinden hesaplanacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olanlar sözlü sınava geçiş yapabilecektir. Yapılan sınavın sonuçları www.gib.gov.tr adresi üzerinden duyurulacaktır.