Emekliler için müjdeli haberler peşi sıra gelmeye devam ediyor. Bu anlamda 2023 Ocak zammıyla beraber emeklilere bir maaş ikramiye de verilecek.

Emekliye hem zam, hem de bir maaş ikramiye verilecek! Göbek attıran haber az önce verildi!  Gelen kışın ani arttırdığı yakıt ve enerji masrafları ve beslenme ile sorunlar ile savaşan emekliler gittikçe artan ödeme zorluğu da yaşamaya başladılar. Banka kredilerini ödeyemez duruma gelen emekliler oldukça zor günler yaşamaktalar. Dertlerine çare bulmak için umutları bir sonraki yıla kaldı.

Maaşlara Zam, Bir Maaş Ek Ödeme

Yükselen fiyatlar karşısında enflasyona endeksli bir zam maaşlara yapılması beklenmektedir. Bu zam emeklinin alım gücünü 2022 yılındaki eski durumuna çekeceği düşünülmektedir.

Bu şekilde yaşam yine normal döngüsüne dönmüş olacaktır. İkinci olarak gelen müjde bir maaşlık ek ödeme olmuştur.

Halkbank emekliye 5000 TL ödeme alınacak! Emekli maaş hesaplarına göre ödeme! Halkbank emekliye 5000 TL ödeme alınacak! Emekli maaş hesaplarına göre ödeme!

Bu ek ödeme ile yaşanan borçlanmaların azaltılması mümkün olacaktır. Tüm bu olanaklar ile esnaf ve onu üretimi ile besleyen üreticinin de durumunda da olumlu gelişmeler olacaktır.

Yaşamın her alanına bu durum pozitif olarak yansıyacağı kesindir. Umut ile gelen yıl ve zamlarına bakılmaktadır.

ilan365.net özel haber