Gök neden gürler? Gök Gürültüsü neden olur?

Gök neden gürler? Gök gürültüsü neden olur? Bir türlü gelmeyen yaz ayıyla birlikte soğuk ve yağışlı hava da devam ediyor. İstanbul ve Ankara Gök gürültüsü nedeniyle vatandaşlar Gök neden gürler? Gök

Gündem 12.06.2021 - 13:56 12.06.2021 - 14:02 Berkay Keskin

Gök neden gürler? Gök gürültüsü neden olur? Bir türlü gelmeyen yaz ayıyla birlikte soğuk ve yağışlı hava da devam ediyor. İstanbul ve Ankara Gök gürültüsü nedeniyle vatandaşlar Gök neden gürler? Gök gürültüsü neden olur sorusuna cevap arıyor!

Gök neden gürler?

Tüm insanlık doğa olaylarına her zaman merak etmiştir. Bunlardan biri de gök gürültüsüdür. Yağmurlu ve bulutlu havalarda Gök Gürültüsü sesi merak uyandırır. Peki Gör neden gürler? Gök Gürültüsü neden olur?

Gök Gürültüsü neden olur?

Gök Gürültüsü, yıldırı oluşma şekline vek onumuna göre ani ve şiddetli bir çatlama sesi yada daha alçak şekli duyulabilir. Gök Gürültüsü olma nedenin cevabı Yıldırım olmasıdır. Yıldırım olmadan gök gürültüsü imkanı yoktur. Ayrıca Yıldırımlar sadece yağmur da değil Volkanik patlamalar ve büyük orman yangınları sırasında gözlenir.

Gök Gürültüsü neye denir?

Gök gürültüsü, Yıldırım ve şimşek sırasında oluşan patlamaya verilen isimdir.

Gök Gürültüsü asıl nedeni havada oluşan yıldırımın çok büyük basın ve sıcaklık yükselmesiyle meydana gelir. Basınç yükselmesiyle hava çok hızlı genişler ve ses dalgaları oluşur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@