Türk Hükümeti ile yoğun ve sıkı işbirliği içerisinde olan öz kardeşimiz olarak nitelendirilen Katar’da gökkuşağı deseni islami değerlere aykırı olduğu gerekçesi ile yasakladı.

Katar'da LGBTİ bayraklarına benzer gökkuşağı desenlerindeki çocuk oyuncakları yasaklanmış durumda. Yapılan açıklamada, bu tür oyuncak vs. ürünlerin 'İslami değerlere aykırı olduğu' belirtiliyor.

Son dönemde Türkiye ile ilişkileriyle de gündemde olan Katar, gelecek yıl Dünya Futbol Kupası’na ev sahipliği yapacak. Ancak turnuva için herkesi ülkeye davet eden muhafazakar Müslüman Emirlik’te eşcinsellik yasa dışı olarak kabul ediliyor.

Katar Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Katar’ın farklı bölgelerindeki çeşitli perakende satış noktalarında denetim kampanyaları yürütüldüğünü” belirtti.

jWUhWfkODEhk7EopnYghtbqu1iqiycY6YOhJS5AS

Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu! Avrupa Bu Adamı Konuşuyor! Mahkemeye Bile Çıplak Gitti Ve Yasalardaki Boşlukar İle Kendini Savundu!

Resmi QNA haber ajansında yapılan ayrı bir açıklamada, “Bakanlık, tüm vatandaşları ve sakinleri geleneklerimize aykırı logo veya tasarım taşıyan herhangi bir ürünü bildirmeye çağırıyor”  ifadelerinin yer alması dikkat çekti..

Mağazalardan gökkuşağı rengindeki çocuk oyuncaklarına el konulurken, yetkililer bunların ‘İslami değerlere’ aykırı olduğunu neden gösteriyor.

Emirliğin ticaret ve sanayi bakanlığı gökkuşağı renklerinin neden yasaklandığını açıklamadı ancak LGBTİ bayrağına yakın olduğu gerekçesiyle böyle bir karar alındığı iddia edildi.