TRT 1 ekranında seyirciyle buluşan Gönül Dağı dizisi farklı konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sımsıcak bir aşk hikayesinin anlatıldığı dizi de aile bağları, arkadaşlık, yardımlaşma ve fedakarlık temaları başarılı bir şekilde işleniyor.

Tozluyaka İlk Bölümü İle Reyting Tablolarını Alt Üst Etmeyi Başardı! Tozluyaka İlk Bölümü İle Reyting Tablolarını Alt Üst Etmeyi Başardı!
TRT 1 ekranında seyirciyle buluşan Gönül Dağı dizisi farklı konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sımsıcak bir aşk hikayesinin anlatıldığı dizi de aile bağları, arkadaşlık, yardımlaşma ve fedakarlık temaları başarılı bir şekilde işleniyor. Bozkırın hikayesinin anlatıldığı Gönül Dağı dizisi Cumartesi akşamları yeni bölümleriyle ekrana geliyor.

Bozkırda bir Anadolu Masalı hikayesinin işlendiği dizinin başrollerinde Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan yer alıyor. Gönül Dağı dizisinin öne çıkan karakterinden birisi Gülsüm öğretmen oldu. Taner’in çocukluk aşkı Dilek’in köye geri dönmesiyle başlayan hikayede aşkın farklı yönlerini izleme fırsatı yakalıyoruz.

Dilek, Taner’in duygularının farkındadır. Lakin, ona söz vermek istemez. Ondan uzak durmaya çalışmasına rağmen başarılı olamayan Dilek, Taner’i yakından tanımaya karar verir. Dilek’in geride bıraktığı hayatı ise peşini bırakmayacaktır. Taner büyük bir masumiyetle sevdalandığı Dilek ile kavuşma hayalleri kurar. Bu esnada Dilek’in annesi Gülsüm öğretmende köye gelir. Kızının neden köyde kaldığını öğrenmeye çalışan Gülsüm, Taner ile ilişkisini onaylamaz. Gülsüm, yıllar önce öğretmenlik yaptığı köyde büyük bir sevinçle karşılanmıştır.

Köy insanlarının samimiyeti ve sevecenliği karşısında çok mutlu olur. Öğretmenliğini yaptığı çocukların büyüdüğünü görünce ise duygulanır. Gülsüm’ün hayatta en sevdiği insan kızı Dilektir. Dilek için büyük hayalleri bulunan Gülsüm, kızını kontrol etmeye çalışmaktadır.Dilek’in Serdar’dan ayrılmasına karşı çıkar. Gönül Dağı Gülsüm karakterini Ulviye Karaca canlandırmaktadır. 1968 İstanbul doğumlu olan Ulviye Karaca, Gençliğim Eyvah dizisindeki başarılı performansıyla beğeni kazanmıştı.