Gönüllü Aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı üzerinden yapılacak . Geçtiğimiz günlerde son dakika yapılan Açıklama ile birlikte Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için gönüllü vatandaş aradığını belirtmişti.

Gönüllü Aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı üzerinden yapılacak . Geçtiğimiz günlerde son dakika yapılan Açıklama ile birlikte Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için gönüllü vatandaş aradığını belirtmişti. Şu sıralar binlerce kişi gönüllü aşı başvurusu yapmak için adeta interneti aşındırıyor. Gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı başvuruları merak edilirken , gönüllü Aşı başvurusu nereden yapılıyor ?gönüllü aşı başvurusu için kişilerde hangi sağlık şartları aranıyor ?bütün detaylar haberimizde...

Gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır ? gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı internet sayfası üzerinden yapıldığı iddia ediliyordu . Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin koca son dakika yaptığı açıklama ile birlikte koronavirüs aşısının ilk gönüllülerde deneneceğii  belirtmiş ve hemen akabinde de binlerce gönüllü vatandaş gönüllü aşı başvurusunu aramaya başlamıştı. Başvuru sürecinin devam ettiğini sizlere belirtelim ... Peki gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır?

Gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır


Aralık ayından beri Tüm dünyayı Mart ayından beridir de Türkiye'yi kasıp kavuran koronavirüs salgınında son noktaya gelindi. Salgından öte şu sıralar en çok merak edilen konu koronavirüs aşısı olsak mı olmasak mı sorusunun yanıtı olmakta iken Sağlık Bakanlığı gönüllü aşı başvurularının alınacağını belirtmesi sonrasında Özellikle de riskli vatandaşlar kendilerine bu değerlendirmenin içine almaları gerekliliği de söylenildi. İlk etapta covid-19 aşısının sağlık çalışanları üzerinde denenmesi akabinde gönüllü vatandaşlar tarafından da uygulanacak.

  •   


İlk sağlık çalışanlarında denenmişti


3. faz aşamayı geçmek üzere olan Çin menşeli kovid-19 aşısı ilk önce sağlık çalışanların üzerinde denenmişti. Tabii ki bu da gönüllü sağlık çalışanları kapsamına girmekteydi. Sonrasında oluşturulan raporda korona aşısının herhangi bir yan etkisi olmadığı tespit edilmişti. sonrasında ülkemizde 3. fazla 3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli kovid-19 aşısının gönüllü aşı başvuruları ile birlikte gönüllü vatandaşlara uygulandığı ve uygulanacağı açıklanmıştı . İlk etapta sağlık risklerinin fazla olduğu sağlık çalışanları üzerinde uygulanan aşı sonrasında güvenlik verilerinin son derece olumlu olması ile birlikte gönüllü vatandaşa da uygulanmaya başlandığı açıklanmıştı

Gönüllü aşı başvurusu normal riskli vatandaşları da açıldı


Covid salgını tüm hızıyla devam ederken internet üzerinde bütün komplolar süre gelsin vatandaş büyük bir panik yaşamakta. Her gün onlarca canımızı kaybederken, binlerce kişi de Korona Vakası pozitif çıkmak da. Aşıda son aşamaya gelinmiş ken gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı açıklaması yapıldı. Herkesin başvurabileceği gönüllü aşı başvurusu detaylarında özellikle aranan covid-19 geçirmemiş kişiler olduğu belirtildi.

Korona aşısı raporları oluşturuluyor


Korona salgınının tek çaresi olarak belirtilen covid 19 aşısı şu sıralar gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı açıklaması ile yüz binlerce kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Gün gün oluşturulan raporlar da önemli bir yan etkisinin olmadığı tespit edilen corana Virus aşısına belirli bir süre boyunca kas ağrısı baş ağrısı yorgunluk gibi hafif Yan Etkiler yaptığı söylenmişti.

Gönüllü aşı başvuru şartları nelerdir


Gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı açıklaması ile birlikte çok merakla araştırılırken , bizde sizler için gönüllü aşı başvurusu nasıl yapılır? detaylarını sormaya ve sizler için açıklamaya devam ediyoruz. Daha önce corana Virus hastalığına yakalanmamış covid-19 virüsü bulaşmamış kişilerin kabul edileceği gönüllü aşı başvurusu için aşağıda vereceğimiz link üzerinden gönüllü aşı başvurusu yapabileceğiniz gibi 0850 811 18 80 numarasını da arayarak başvuru yapabilirsiniz

Işte koronavirüs gönüllü aşağı başvurusu aşağıdaki adresten de yapılıyor

https://covid19asi.calismasi.info
Gönüllü aşı başvurusu detaylarını da sizler için paylaşmış bulunmakta iken gönüllü aşı nasıl olacak sorusunun yanıtı da gönüllülerin bir kısmına gerçek aşağı diğer kısmını da plasebo verileceği açıklanıyor . Bilgisayar tarafından rastgele seçilecek olan kişilerde Her gönüllüy ehangi aşının yapıldığını bilinmediği , araştırma ekibinin de bilmediği ancak gerçek aşı ve plasebo Kolundaki farklılıklar Zamanla daha da net bir hale getirileceği söylendi.

Gönüllü aşı başvurusu Sağlık Bakanlığı başvurularına 20000 gönüllünün Henüz daha şimdiden başvurduğu açıklanırken, Fahrettin koca ülkesine olan milletine henüz ilk günden binlerce kişi başvurmasının mutluluğu içindeyiz şeklinde paylaşım yaparak yorumladı