'Görgüsüz' mont reklamına eleştiri yağmuru! Asgari ücretin iki katına mont!

ABD'li ünlü giyim firması olan Columbia'nın, Türkiye'deki asgari ücretin neredeyse iki katına mont sattığı biliniyor. Bu montlar da genelde gelir düzeyi toplumun birçok kesimine göre yüksek olan üniversitedeki öğretim üyeleri tarafından satın alınıyor.

Genel 14.12.2020 - 10:23 04.05.2021 - 04:23 İlan35
ABD'li ünlü giyim firması olan Columbia'nın, Türkiye'deki asgari ücretin neredeyse iki katına mont sattığı biliniyor. Bu montlar da genelde gelir düzeyi toplumun birçok kesimine göre yüksek olan üniversitedeki öğretim üyeleri tarafından satın alınıyor. Fahiş fiyatlara mont satan Columbia'nın, billboardlarda yer alan bir reklamında geçen ifadeler, sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu.Toplumun büyük kesiminin yanına bile yaklaşamayacağı fiyatlarda mont satan Columbia, billboard reklamlarındaki ifadelerle gündeme geldi. Firmanın reklamında "Soğuktan titremek sana yakışmıyor" ifadeleri yer alıyor. ABD'li firmanın reklamlarındaki bu ifadelerinin, montu alacak maddi gücü bulunmayanların ve evsiz vatandaşların gururunu kırabileceği belirtildi.


"Paran yoksa don"


Sosyal medyadan gelen birçok mesajda, bu reklamın temelinde yatan sınıfsal ve ayrıştırıcı dil eleştirildi. Bazı mesajlarda insanların "hobi olsun diye mi" soğuktan titrediği soruldu. Ülkede açlık nedeniyle kötü bir hayat yaşayan ve geceleri evini ısıtmakta zorlanan vatandaşlar için bu reklamın ne kadar kötü hislere neden olabileceği belirtildi. Bazı kullanıcılar da reklamın dolaylı olarak "Paran yoksa don" manasına geldiğini iddia etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@