CHP'li Kadıköy Belediyesi'nin pandemi döneminde dağıttığı çorba bir şikayet ile olay oldu.

CHP'li Kadıköy Belediyesi'nin dağıttı çorba CİMER'e şikayet edildi. Kendisine çorbayla çip yerleştirildiğini savunan bir vatandaş belediyeyi şikayet edince gündeme adeta damga vurdu.

"Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim! "Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim!

Deniz Zeyrek'in gündeme getirdiği şikayet kısa sürede hem sosyal medyada hem de yazılı basında ilgi odağı oldu.

Bir vatandaşın ‘Kadıköy Belediyesi’nin ücretsiz dağıttığı çorba ile kendisine çip yerleştirdiğine’ dair CİMER’e yazdığı şikayetini köşesine taşıyan Zeyrek bu haber ile gündemi de belirlemiş oldu.

Zeyrek, bugünkü köşe yazısında ‘çorba şikayeti’ olayının 28 Ocak 2022’de İstanbul Kadıköy’de geçtiğini yani CİMER’e aynı gün şikayet dilekçesi yazıldığını belirterel, vatandaşın yazdığı metni şöyle aktardı:

”Sayın İçişleri Bakanı, bugün Kadıköy’de Söğütlüçeşme tren istasyonu önünde dağıtılan çorbadan içtim ve çok kötü şekilde hasta etti yüzüm yanmaya başladı tahriş oldu kim dağıttı derseniz Kadıköy deki CHP belediyesi dağıttı lütfen hakkımı arayın bu gün çok kötü şekilde zehirlendim. Ben dışarıda yaşıyorum evsizim. Lütfen CHP zulmünden illallah ettim. Bununla da kalmayıp tren içerisinde başımdaki çip vasıtasıyla 'biji pkk' diye söyletti. Pkk yı kınıyorum pkk aşağılık bir oluşumdur ve CHP’nin yan koludur.”

Zeyrek kendisine gelse Sağlık Bakanlığı'na göndereceğini söylediği dilekçenin, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Kadıköy Kaymakamlığı'nı dolaşarak en sonunda Kadıköy Belediyesi'ne gönderildiğini de ayrıca belirtince sosyal medyada da kahkaha koptu.

İşleme konulan dilekçenin Kadıköy Belediyesi Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın önüne gittiğini yazan Zeyrek, belediyenin “Bu iddiaların tümü gerçek dışı ve hayal ürünüdür” yanıtı verdiğini açıkladı.

İncelemeye konu olarak ciddiye alınan şikayetin ise bir şakadan ibaret olduğu söyleniyor.