Altın fiyatlarındaki son durum ve dahası hakkında konuşan ünlü para uzmanı, önemli ifadelere yer verdi. Gram ve ONS altın daha fazla artacak mı? Altın yılbaşında kaç TL'ye yükselecek? İşte gram, çeyrek, ONS, Cumhuriyet altınıyla birlikte 22 ayar bilezik fiyatında son gelişmeler...

Altın fiyatlarındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan İslam Memiş, altın tavsiyelerini sürdürüyor. Gram ve çeyrek altının daha fazla artıp artmayacağı sorulmakta. Öte yandan ONS altının içerisinde bulunduğu durum ve yatırımcıların ne yapması gerektiğine ilişkin ifadeler yerini aldı.

Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor

Gram Altın Artacak mı?

Gram altının en kısa sürede yükseleceği ve 1450 TL'yi geçeceği belirtilmişti. Ancak İslam Memiş'in o dönem yaptığı tahmin ne yazık ki tutmadı. Sonrasında ise değerlendirmesinin neden bu başarısız olduğunu da açıkladı.

Altın ONS'u Baskı İçinde!

ONS'un baskı içerisinde olduğunu söyleyen Memiş, altın fiyatlarının bu nedenle reel olarak artmadığını dile getirdi. Gram altın için yapılan 1450 TL tahmini de bu baskıdan etkilenmiş olabilir. Yatırım konusunda da gençlere bazı tavsiyeler verdi.

Yatırım Değiştirirken Dikkat!

Altın yatırımından gayrimenkule veya farklı bir yatırım türüne geçerken dikkatli olunması yönünde uyardı. Altını bozmadan önce daha yüksek fiyata bozabilecek bir yerin daima olduğunu söyledi. Bu noktada araştırma olunmalı ve dikkatli davranılmalı. Öte yandan altın yatırımcısına her daim yaptığı sabır tavsiyesini de tekrarladı. Uzun vadeli yatırımcı olduklarını hatırlattı.