Altın fiyat listeleri gittikçe çalkantılı bir hal almaya başladı. Çünkü son zamanlarda altının yükselmesiyle beraber beklentiler de artışa geçti. Gram altın yıl sonu 2000 TL'yi görecek mi? İşte global piyasalarda altınla ilgili değerlendirmeler...

Altın fiyatlarının artması kuyumculardaki yoğunluğu da yakından etkiledi. Yalnızca düğün nişang ibi özel günler için değil, yatırım nedeniyle kuyumculara yönelim arttı. Fiziki altının değeri artacak mı? Tahvil piyasasının son hareketleri, altın fiyatlarının dalgalanmasına neden oldu. Tahvil getirilerindeki son haftaki yükselme, altının maliyetine darbe vurdu. Altın, üçüncü çeyrekte genel olarak iyi bir ivme yakalasa da, yükselen dolar ve tahvil getirileri karşısında zorlanarak son yarım yılın en düşük seviyesine indi. Uzmanlara göre, tahvil faizlerinin %5'e yaklaşma olasılığı, altın üzerindeki baskının sürmesine yol açabilir.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

ONS Altın 1815 Dolar Seviyesinde!

Son zamanlarda altın, 1.815 dolar seviyesine kadar geriledi ve 2016'dan bu yana görülmeyen bir düşüş trendi sergiledi. ABD'den gelecek istihdam raporlarının etkisi, tahvil getirilerindeki artış ve doların kuvvet kazanması, altını olumsuz etkiliyor. Fiyatlar zaman zaman 1.820 dolar üzerine çıkmaya çalışsa da, istikrarlı bir toparlanma henüz gözlemlenmiyor. Altında 1.834 dolarlık direnç noktası belirlendi, bu seviyenin aşılması halinde fiyatların 1.855 dolara doğru bir yükseliş trendine girebileceği düşünülüyor.

ONS Altın Fiyatı Daha Fazla Düşebilir

Piyasa gözlemcileri, yatırımcıların 10 yıllık ABD tahvillerinde %5 getirinin görülebileceği beklentisiyle altın fiyatlarının daha hassas bir duruma geldiğini belirtiyor. Eğer bu beklenti gerçekleşirse, altın fiyatlarının 1.800 dolar/ons altına düşebileceği konusunda uyarılarda bulunuluyor.