Rusya Ukrayna krizi nedeniyle piyasalar altüst oldu. Son 1,5 yılın en yüksek seviyesine gelirken gram altında rekor üstüne Rekor Kırıyor. Gram altın şu saatlerde 911 lira seviyelerini geçti. Peki, uzmanlar ne diyor? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?

Gözden kaçırmayın

Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video! Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz sonrasında altın fiyatları hızlı yükselişini devam ediyor. Yatırımcılar ise bu piyasalarda alım yapılır mı sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Peki, gram altının yükselişi devam edecek mi? gram altın alınır mı? Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş bu konuda yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu.

Rusya Ukrayna’yı işgal edecek mi, savaş başlayacak mı gibi soruların gölgesinde beklenen ve korkulan oldu. Rusya Ukrayna'ya işgal başlattı. Rusya'nın bu hamlesi sonrasında küresel piyasalar adeta alt üst oldu. Şu anda ons altın son bir buçuk yılın zirvesine ulaştı. Gram altının ateşi ise sönmüyor. Gram altın sabah saatlerinden bu yana rekor üstüne rekor kırarken şu sıralar 910 lira seviyesini geçmiş durumda. Peki gram altının yükselişi devam edecek mi? altın fiyatları yükselecek mi? altın alınır mı?

Gram altın bin lira seviyesine yükselebilir

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, elindeki altında fırsata çevirmek isteyenler için iyi bir fırsat da olduğunu söyledi. Altında düşük maliyetli yatırımcıların ucuza aldıkları altını yükseldikten sonra satabilecekleri söyleyen Memiş, gram altının 960 lira seviyelerine gördükten sonra bin liraya kadar yükselebileceğini dile getirdi.

Deniz maliyetli olan varlıklara yatırım yapın

Yatırımcılara elindeki TL ve dolarla gram altın almayı tavsiye etmediğini söyleyen Memiş, Şu anda dolar sterlin Parite sinin uygun olduğunu ve yatırımcıların uzun ucuz olan varlıklara yatırım yapmaları gerektiğini dile getirdi. Gram altındaki Yükseliş seyrinin şu anda öngörülemediğini dile getiren Memiş, savaş ortamında altın almanın risk olduğunu da sözlerine ekledi.