Greta Thunberg intikamını aldı! Sakin ol Trump, sakin!

A pile of French newspaper Le Monde headlines "Trump-Biden : the United States is tearing itself apart, Editorial : a democracy in danger" about the U.S. presidential elections, at a newspapers stand in Paris, Wednesday, Nov. 4, 2020. The world is watchin

Gündem 06.11.2020 - 13:02 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Time dergisinin 2019 yılında İsveçli iklim aktivist Greta Thunberg'i yılın insanı seçmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan paylaştığı mesajla Greta Thunberg ile alay etmişti.

Trump dalga geçmişti


Trump paylaşımında, "Bu çok aptalca. Greta öfke kontrolü problemini çözmeli ve bir arkadaşıyla eski tarz bir filme gitmeli. Sakin ol Greta sakin ol" ifadelerini kullanmıştı.Başkanlık yarışında Joe Biden ile yarışan Trump'ın oy sayımının durdurulması gerektiği ifadeleri üzerine Greta Thunberg intikamını aldı.

Trump, "Sayımı durdurun" diyor, Biden farkı kapatıyor!


Demokrat aday Joe Biden ile yarışan Trump, postayla gelen oyların sayılmasının ardından Michigan ve Wisconsin gibi önde olduğu eyaletleri kaybetti. Pensilvanya, Kuzey Carolina ve Georgia'da da Biden farkı hızla kapatıyor.Bu durum üzerine açıklamalar yapan Trump, seçimin kendilerinden çalındığını ve oy sayımının durdurulması gerektiğini söyledi. Twitter'dan da bir paylaşım yapan Trump'a, bir zamanlar atıştığı İsveçli aktivist Greta Thunberg cevap verdi.


"Gidip eski tarz bir film izlemeli"


Trump'ın kendisine karşı kullandığı ifadeleri aynı şekilde geri yönelten 17 yaşındaki aktivist, "Sakin ol Trump, sakin ol" dedi. Thunberg, Trump'ın paylaşımını alıntılayarak, "Bu çok saçma. Trump'ın öfke kontrolü sorunuyla başa çıkması gerek. Bir dostuyla gidip eski tarz bir film izlemeli. Sakin ol Trump, sakin" ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@