TÜSİAD ekonomideki batma noktasına geldiğimiz gidişat için sert bir bildiri yayınladı. Yapılan yazılı açıklamada TÜSİAD açıklaması sonrası gözler Berat Albayrak'ın ekonomi politikasına destek veren Güler Sabancı'ya çevrildi! Güler Sabancı kimdir?

TÜSİAD yayınladığı açıklamasını "Genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülmeli" diyerek duyurdu. TÜSİAD ilk defa AKP hükümetine tepki göstermesi Güler Sabancı'yı TT yaptırdı!  

Twitter'de Güler Sabancı neden TT oldu? Güler Sabancı kimdir? Güler Sabancı ne demişti?

Twitter'da TÜSAİD'ın açıklaması sonrası kullanıcılar Güler Sabancı'ya tepki gösterdi. Yandaş olarak adlandırılan Güler Sabancı'nın Berat Albayrak'ın ekonomi modeline verdiği destek viedosu gündem oldu.

GÜLER SABANCI KİMDİR?

14 Ağustos 1955 Adana doğumludur. Sabancı ailesi'nin üçüncü nesil üyesidir. Sabancı Holding'in yönetim kurulu başkanı olan Güler Sabancı kariyerine Lassa’da başlamıştır. 

TED Ankara Koleji'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesidir.

Garanti Bankası hesabı olan kişilere uyarı verdi! Bugün ve bundan sonraki 3 gün işlem yapmanız gerekiyor Garanti Bankası hesabı olan kişilere uyarı verdi! Bugün ve bundan sonraki 3 gün işlem yapmanız gerekiyor

Sabancı Üniversitesi'nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı, Sakıp Sabancı Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Hacı Ömer Sabancı Vakfı'nın da Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

Forbes dergisi tarafından her yıl yayınlanan "Dünyanın En Güçlü 100 Kadını" 2021 listesinde 77. sırada yer almıştır.

TÜSİAD "ekonomide yaşanan son gelişmelere ilişkin basın bülteni için" diyerek şu açıklamayı paylaştı;

FG4glqMXMAoUwtD

FG4glqEXsAAzloR