Türkiye'yi derinden sarsacak korkunç iddiaların geldiği günün ertesinde ünlü şarkıcı Gülşen'in tutuklanması ile gündem değişirken, "çok fena" sözleri ile gölgede kalan iddialara çevrildi gözler...

Sedat Peker'in en son 75 tweet ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ ile anılan SPK başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Cumhurbaşkanı danışmanı Serkan Taranoğlu odağında akıllara durgunluk veren iddialarda bulunmuştu ki biranda gündem yaşanan gelişmeler ile magazin dünyasına kaydı.

Ünlü gazetecilerden Fatih Portakal ise gölgede kalan Sedat Peker'in tweetlerinden konulşulmaya başlamışken kesilen Erdoğan mesajını hatırlatırken, yakaladığı deya üzerinden ''Böyleyse durum çok vahim'' diyerek dikkatleri yine iddialara çevirdi.

Erdoğan'dan gazetelere tarikat lideri için ilan - VeryansınTV

"Peker’in iddiaları Cumhuriyet’in savcılarını hiç rahatsız etmiyor" diyerek yaşanılanlara tepki gösteren Fatih Portakal "Erdoğan ülkeyi yönetiyormuş gibi görünse de onu da yöneten bir ekip var. Böyleyse durum çok tehlikeli." diyerek Peker'in iddialarının ciddiyetine dikkat çekti.

Sedat Peker sosyal medya platformu Twitter'daki 'Deli Çavuş' hesabından "Elimdeki cephaneyi böldüm. Seçime 2 ay kala paylaşacaklarım ayrı. Seçim ikinci tura kalırsa paylaşacaklarım ayrı. Seçimden sonra paylaşacaklarım ise apayrı" diyerek çarpıcı açıklamalarda bulunduğu ve sonrasında Beykoz'daki evine el konulması ile tabiri caizse "atışa başladığını" duyurduğu son 75 tweetlik iddalarındaki detaylar ve skandal yine gündem oldu. 

Sedat Peker “Bu isimleri unutmayın” demişti ! 70 milyonluk boşanmanın sırları Sedat Peker'de mi? – Gerçek Gazete

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

Tüm bunların üzerine savcılar şarkıcı Gülşen için harekete geçerken Peker’in iddiaları Cumhuriyet’in savcılarını hiç rahatsız etmediğini söyleyen ve yaşananlara dikkat çeken Portakal paylaşımda "Unutmayın sizler iktidarın memuru değil, kamu adına görev yapıyorsunuz." diyerek çağrı yaparken Peker'in iddialarını yorumladı.

Portakal paylaşımında "Konuştuğum biri dedi ki; Erdoğan’ı tanısan seversin, çevresi kötü. İyi de çevresini atayan o değil mi? Kendisine isimleri silah zoruyla mı imzalatıyorlar. Söylenenden çıkarımım şu: Erdoğan  ülkeyi yönetiyormuş gibi görünse de onu da yöneten bir ekip var. Böyleyse durum çok tehlikeli." ifadeleri ile Sedat Peker'in iddialarına işaret etti.

İşte Portakal'ın o ses getiren paylaşımları:

FT yazarı Rachman: 'Erdoğan rahatsız edici bir müttefik ama Türkiye'yi NATO'dan çıkarmak stratejik bir felaket olur' - BBC News Türkçe

"Bu nasıl dipsiz bir kuyu? İddialara yenileri ekleniyor. Savcılar şarkıcı Gülşen için harekete geçerken Peker’in iddiaları Cumhuriyet’in savcılarını hiç rahatsız etmiyor. Unutmayın sizler İktidarın memuru değil, kamu adına görev yapıyorsunuz!"

"Konuştuğum biri dedi ki: Erdoğan’ı tanısan seversin, çevresi kötü. İyi de çevresini atayan o değil mi? Kendisine isimleri silah zoruyla mı imzalatıyorlar. Söylenenden çıkarımım şu: Erdoğan  ülkeyi yönetiyormuş gibi görünse de onu da yöneten bir ekip var. Böyleyse durum çok tehlikeli."

"Peker’in şu ana kadar ki paylaşımlarına baktığımda Erdoğan’ın atadığı yönetim çevresi ile ilgili bazılarında gri değil karanlık alanlar var. Aslında Erdoğan dışında görünmez bir ekip mi TR’yi yönetiyor? sorusunu sormuyor değilim. Böyle bir şey olabilir mi?"