Önce sahne kıyafetleri ile "tehlikeli" şekilde hedef haline getirilen Gülşen için şimdi de "jet hızı" ile soruşturma açıldı. Sonrası ise olay....

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma başlattılırken Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmesi talimatının verildiği de ortaya çıktı.

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen'in imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar verdi ve sosyal medya bu karar ile hareketlendi.

Giyimi nedeniyle hedef gösterilen Gülşen'in Şile konserine yasak

Öncelikşe AA’nın haberinde yer alan "Başsavcılıkça, şarkıcı Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmesi talimatı da verilmesi" bilgisi tepki toplarken sosyal medyada soruşturma ile ilgili dikkat çeken yorum ve açıklamalar da ayrıca gündem oldu.

Kıyafetleri ile her fırsatta hedef yapılan ünlü şarkıcı Gülşen, dün akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşılan videosunda bir kişi hakkında, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" demişti ki soruşturma anında açıldı.

Akit Gazetesi'nin Gülşen ve Aleyna için kullandığı “Arsız ve Donsuz” yakıştırması gündem oldu. Siz ne düşünüyorsunuz? - KizlarSoruyor

Bu hızlı soruşturma dikkat çekerken önce AKP iktidarına yönelik ifşaları ile ünlü, bir döneim "saygın iş insanı" son dönemin ise "suç örgütü lideri" tanımlı Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur sosyal medya hesabından "1 yıl 3 ay 23 gündür açıklamalarda bulunan Sn. Reis Sedat Peker’in anlattıklarına istinaden tek bir soruşturma başlatmayan savcılarımız sosyal medya baskısından ve talimatlardan ötürü şarkıcı Gülşen Hanım hakkında 1 saat içinde soruşturma başlatıp gözaltı kararı vermiş!" sözleri ile konuya dikkat çekti.

Peker'den Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında flaş rüşvet iddiaları

Sonrasında ise Sedat Peker'in aynı gün Süleyman Soylu ve  SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile ilgili yaptığı paylaşımlar ve suçlamalar sosyal medyadan savcılara soruldu.

En dikkat çeken ise ünlü siyaset yorumcularından Burak Yıldırım'ın "Sedat Peker yaptığı açıklamada, SPK Başkanının rüşvet almadan iş yapmadığını ve iş adamlarından aldığı rüşvetlerle 180 Milyon Dolar sermaye yaptığını, hatta bu para haricinde 5 tane otel aldığını söylüyor. Şu anlatılanları soruşturacak bir tane vatansever savcı yok mu bu ülkede!" paylaşımı oldu.

Yeni Akit Gazetesi Gülşen'i Hedef Aldı

Bu arada ayrıca AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi sürecine ilşkin açıklamalarında kullandığı "bunlar sürtük, bunlar çürük" gibi sözleri de savcılara sosyal medya üzerinden "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçuna giriyor mu? şeklinde soru yağmuru başladı.

Erdoğan: Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!