Güncel pide fiyatları ne kadar oldu? 2022 Ramazan pidesi fiyatı ne kadar? Pideye zam geldi mi? Ramazan pidesi kaç TL? Ramazan ayı için sadece 1 gün kaldı ve şimdiden Ramazan'ın vazgeçilmezi olan pide için araştırmalar başladı. Pide fiyatları çok sayıda ilde açıklandı. Peki, hangi ilde pide fiyatları ne kadar oldu? Pideye zam geldi mi?

On bir ayın sultanı ramazan ayı büyük bir heyecanla beklenirken özellikle pide fiyatları vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Çünkü cumartesi günü ilk Oruç tutulacak ilk iftar yapılacak. Şimdiden Ramazan hazırlıklarını yapmaya başlayan vatandaşlar hangi ilde Pide ne kadardan satılacak sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Peki, 2022 pideye zam geldi mi? güncel bilet fiyatları ne kadar oldu? Ramazanda pide kaç TL? İşte güncel pide fiyatları…

Pide fiyatları 2022 ne kadar oldu?

Güncel pide fiyatları birçok ilde açıklandı. Bu yılki Ramazan pidesi fiyatları İstanbul'da şöyle oldu; 330 gram sade Ramazan pidesi 6 TL, yumurtalı susamlı Pide 7,5 TL. Geçtiğimiz yıllarda sade Ramazan pidesi 365 gram olarak yapılıyor ve 4 liradan satılıyordu. Bu yıl hem Ramazan pidesinin gramajı küçüldü hem de fiyatı arttı.

Gözden kaçırmayın

18 ile 25 yaş arasında olanlara, 35.000 TL ihtiyaç kredisi verecek bankalar yayınlandı! 18 ile 25 yaş arasında olanlara, 35.000 TL ihtiyaç kredisi verecek bankalar yayınlandı!

guncel-pide-fiyatlari-2022ramazan-pidesi-ne-kadar-pideye-zam-geldi-mi-pide-kac-tl-2

Hangi ilde pide fiyatları ne kadar?

Pide fiyatları Sinop'ta da belli oldu. Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan açıklamaya göre Ramazan ayında Sinop'ta 300 gram sade Pide 5 TL 300 gram yumurtalık ile 7.30 TL fiyatı ile satışta olacak. Nazilli de 280 gram Ramazan pidesi 5 liradan satışa sunulacak. Bu yıl Eskişehir'de pide fiyatları ise 270 gram Ramazan pidesinde 5 lira olacak. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan açıklamada ise Manisa genelinde 300 gram pidenin 5 TL fiyatı ile satışta olacağı duyuruldu. Samsun fırıncılar odasından daha pide fiyatları ile ilgili açıklama geldi. Bu yılki Ramazan pidesi Samsun'da 350 gram sade Pide de 6 TL yumurtalı pide değilse 7,50 TL olarak satışa çıkacak. Bursa'da yapılan açıklamada ise 320 gram pidenin fiyatının altı TL olacağı bildirildi.