20 ilimizde yoğun kar bekleniyor!

Meteoroloji'nin 26 Mart Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, 20 ilimizde yoğun kar bekleniyor.

yoğun_kar

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 26 Mart Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Rize, Trabzon ve Giresun’un yüksek kesimleri ve iç kesimleri ile Bayburt, Gümüşhane ve Artvin’de şiddetli ve yerel olarak yoğun kar bekleniyor.

Şiddetli kar yağışının 27 Mart Cumartesi günü Karadeniz Bölgesi’nin batısında öğle vakitlerinde etkisini yitireceği tahmin ediliyor. Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda ise akşam vakitlerinde etkisini yitireceği öngörülüyor. Vatandaşların çığ, don, buzlanma ile trafikte yaşanabilecek sıkıntılara karşı hazırlıklı olmaları için uyarı yapılıyor.

Doğu Anadolu için uyarı!

Siirt, Batman, Diyarbakır ve Elazığ’ın yüksek kesimleri, Van’ın güneyi ile Çaldıran, Muradiye ve Erciş ilçeleri, Şırnak’ın doğu kesimleri, Hakkâri, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Ağrı, Erzurum ve Erzincan’da şiddetli ve yerel olarak yoğun kar yağışı bekleniyor.

Şiddetli kar yağışının 27 Mart Cumartesi günü Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı kesimlerinde sabah saatlerinde etkisini yitireceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin diğer kesimlerinde de zaman içerisinde etkisini yitireceği öngörülüyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, doğu kesimlerinin yağmurlu ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 9 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından aralıklı olarak kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 2 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 15 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Öğle vakitlerinin ardından yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 4 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Erzurum’un güneyinde öğle vakitlerinin ardından yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 2 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 6 derece.