5 saat sonra 5 terörist daha!

Bugün Eren-12 Operasyonu'nun başlatıldığını ve diğer Eren operasyonlarının azimli, kararlı ve başarılı bir şekilde devam ettiğini açıklayan İçişleri Bakanlığı, süren hava destekli Eren-5 Operasyonu'nda bölücü terör örgütü PKK mensubu 5 teröristin etkisiz duruma getirildiğini duyurdu.

ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, bölgede barındığı öngörülen bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristleri etkisiz duruma getirmek için Siirt ve Şırnak kentlerinde “Eren-12 Güleşli” operasyonunun başlatıldığı bildirilmişti.

Eren Bülbül anısına düzenlenen operasyonlardan 4’üncüsü ve 5’incisi ise 26 Ocak 2021 tarihinde birlikte başlatılmıştı. Eren-4 Karlıova-Varto operasyonu 1620 yiğitle 93 operasyonel tim şeklinde, Eren-5 Bagok Operasyonu ise 145 operasyonel tim hâlinde 2550 kahramanla yürütülüyordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya platformu Twitter’daki @suleymansoylu hesabından yaptığı bilgilendirme paylaşımında Eren-5 Operasyonu çerçevesinde kahraman JÖH (Jandarma Özel Harekât) ve kahraman Jandarma Komandoların, Hava Kuvvetleri’nin de desteğiyle terörist sayısını 5 daha azalttığını belirterek, “Sizinle gurur duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

MSB 5 saat önce 2 etkisiz bilgisi vermişti

Yurt içinde İçişleri Bakanlığı ve yurt dışında da Millî Savunma Bakanlığından hemen hemen her gün, terörün Türkiye’nin gündeminden tamamen çıkarılması noktasında müjdeli haberler geliyor.

Bugün de Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölgedeki sivil halkın güven ve huzuru için sağlanan istikrar ortamının bozulması için Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesine sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü PKK/YPG üyesi 2 teröristin kahraman Türk Komandoları tarafından, başarılı müdahale ile etkisiz duruma getirildiği bilgisi verilmişti.