5. Sınıflar Ne Zaman Açılacak? Yüz Yüze Eğitim Tamamen Ne Zaman Açılacak?

5sinif

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu taleplerde bulunan kesimin büyük bir kısmı ise; 5. sınıflardan oluşmaktadır. Son zamanlarda yapılan açıklamalara göre; 12 ve 4 sınıflar açılmış aynı zamanda sınav döneminde olan 8 sınıflar ve 12. Sınıflarda eğitim öğretim hayatına yüz yüze bir şekilde devam etmeye başlamıştır. Bunun üzerine diğer sınıflarında ne zaman açılacağı ve eğitim-öğretim hayatına yüzyüze gerçekleştirmek için ne yapması gerektiği merak konusu olmuştur.

5. Sınıflar İle İlgili Açıklama Geldi Mi 5 Sınıflar İle İlgili Açıklama Geldi Mi?

5. Sınıflar ile ilgili açıklama geldi mi 5 sınıflar ile ilgili açıklama geldi mi? sorusu da birçok vatandaş tarafından sıklıkla yönetilmeye devam etmektedir. Özellikle de evde sıkıldıkları ve artık okula giderek eğitim-öğretim hayatına bu şekilde görmek istediğini belirten öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Ziya Selçuk’un ile açıklamalarını yakından takip etmeye devam etmektedir. Ancak Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarda 5 sınıfları açacağına yönelik herhangi bir bilgi vermemiştir.

Bunun sebebi ise pandemi sürecinin normalleşme dönemine girmesinin biraz daha zaman alacağı ve 5 sınıfların eğitimlerini uzaktan bir şekilde devam etmesinin daha doğru olmasından kaynaklanmaktadır. Bazı öğrenciler yüz yüze eğitimi isterken bazı öğrenciler ise uzaktan Eğitim’den fazlasıyla memnun olduklarını söylemektedir. Veliler de bu iki seçenek arasında fazlasıyla fikir ayrılıklarına sahiptir. Bazı veliler yüz yüze eğitimin açılmasının doğru olmadığını düşünürken bazıları ise; öğrencilerin artık evde bunaldıklarını ve yüz yüze eğitime geçilmesinin daha doğru olduğunu savunmaya devam etmektedir.

Yüz Yüze Eğitim Hangi Okullarda Başladı?

Yüz yüze eğitim hangi okullarda başladı? sorusu da birçok kişi tarafından sıklıkla yönetmeye devam etmektedir. Yüz yüze eğitim 1. 2. 3. 4. sınıflar için ve sınav dönemi öğrencileri için bütün özel okullarda ve bütün devlet okullarında başlamıştır. Ancak öğrenciler öğrenim hayatlarını devam ederken bütün gerekli pandemi tedbirlerine de uymak zorundadırlar. Örneğin; maske takmadan ya da ellerini dezenfekte etmeden okulda herhangi bir şey yapmaları kesinlikle yasak olacaktır. Aynı zamanda öğrenciler ve okulda çalışan bütün kişilerde okulda yapacakları her şeyi pandemi kapsamına uyum sağlayarak yapacaklardır. Örneğin; öğretmenlerinde okulda maske takmadan ders işlemesi ya da öğrencilerle herhangi bir şekilde muhatap olması kesinlikle yasaktır.

Pandemi sürecinde üniversiteye hazırlanan ve liseye geçiş sınavına hazırlanan öğrencilerin bu durumdan mağdur olduklarını ve öğrenim hayatlarını yüzyüze devam etmelerinin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünen Ziya Selçuk 5. sınıf öğrencileri ile ilgili kararını henüz açıklanmamış ve bu durumun tamamen pandemi sürecinde nasıl bir şekilde seyredeceği ne ve vaka sayısının azalmasının ne durumda olacağına bağlı olduğunu da hem velilerle hem öğrencilerle detaylı bir şekilde paylaşmıştır. Konu ile ilgili son açıklamanın gelmesi ise; birçok öğrenci tarafından merakla beklenmeye devam etmektedir.

5. Sınıf Öğrencileri Yüz Yüze Eğitime Başlayabilecekler Mi?

5. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayabilecekler mi? Sorusu da birçok kişi tarafından sıklıkla yöneltmeye ve merak edilmeye devam edilmektedir. Öğrencilerin yüz yüze eğitime ne zaman başlayacağı ise Ziya Selçuk tarafından şekilde açıklanmıştır.

Pandemi sürecini seyrine göre ve normalleşme durumunu nasıl olacağına göre 5 sınıflar ve diğer okulların açılacağı belirlenmiştir. Ancak bu durumla ilgili son bir açıklama yapılmamış ve pandemi sürecini seyrine göre Ziya Selçuk’un konu ile ilgili yapacağı açıklamalar da hem veliler hem öğrenciler tarafından merakla beklenmeye devam etmektedir

Yorumlar kapalı.