500 Bin Dolar Teklif Var: Twitter Kurucusu, Paylaştığı İlk Tweeti Satışa Çıkardı

jack dorsey tweetini satışa çıkardı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para teknolojisinin gelişimi sadece finansal anlamda değil, dijital sanat alanında da kendisini gösteriyor. Bunlardan biri de, değiştirilemez token anlamına gelen NFT’ler. Geçtiğimiz hafta bir koleksiyoner 10 saniyelik bir videoyu 6,6 milyon dolara satmıştı. Dijital sanat eserleri dünyasında, değiştirilemez token’lar olan NFT’lerin yer aldığı bir alan da Twitter. Bazı NFT satış sitelerinde çeşitli tweetler satışa çıkarılıyor, bazı önemli tweetler için binlerce dolar teklif gelirken, bu konuda en yüksek teklifi Twitter kucusu aldı.

İşte 500 bin dolar teklif alan o tweet

Twitter kurucusu Jack Dorsey’in, 2006 yılında “Twitter hesabımı ayarlıyorum” anlamına gelen “just setting up my twttr” adlı paylaşımı sitede satışa çıktı. Valuables BY Cent adlı platformda yer alan tweet, sahibi Jack Dorsey tarafından bir NFT formatına getirildi ve satışa çıkarıldı. Tweete, TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından 500 bin dolar teklif verildi.

NFT ne anlama geliyor ve tweet satın alınca ne değişiyor diye düşünüyorsanız, somut bir kazanç söz konusu olmayacak, ancak bir doğrulanmış ve imzalanmış sertifika sahibi olacaksınız. Sitedeki satışlarda ödenen paranın yüzde 5’i platform tarafından komisyon olarak alınıyor. 

Sitede satışta olan diğer tweetler

Yorumlar kapalı.