Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

24 Ocak 2021 Pazar 15:44:38

60000 Kişiye Ek Ödeme Müjdesi 3647 TL Alacak

Binlerce kişi ek ödeme hücresini merakla beklemekteydi. Ek ödeme ücreti ne bankalar açıklık getirdi. 3 aylık bir zaman birimine sahip olan ekibimi ücretlerinin Tavan oranı %100 olacaktır. Sağlık Bakanı Fahrettin koca bu ödemelerin yanı sıra 32 bin personel alınacağını açıkladı. Ek ödemeler apaçık onaylandı.

Pandemi sürecinde ek ödeme konusu gündem olmuştu. Koronavirüs kapsamında bilim kurulu toplantısı yapıldı. Bu toplantıya katılan Sağlık Bakanı Fahrettin koca onbinlerce çalışana müjdeyi duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sağlık çalışanlarının ek ödemelerinde iyileştirme gideceklerini söyledi. Bu iyileştirmede yapacakları hususlar tamamen sağlık çalışanlarının yararına olacak diye sözlerine ekledi.

Pandemi sürecinde canla başla çalışan sağlık çalışanları için bakan koca Bu süreçte çalışan personellerimize%100 oranında ek ödeme yapacağız. Bu ek ödeme için maliye Bakanlığı’ndan onay aldık sözlerini belirtti. Ek ödemeler tamamen yüksek performans üzerinden değerlendirilecek ve buna göre yapılacaktır ifadelerini kullandı.

Başvuramayacak Kişiler

Sağlık Bakanı Fahrettin koca 2021 in gelmesi ile beraber sağlık çalışanlarına arttırmalarının gerektiğini belirtti. Bu bağlamda 1-2 hafta içerisinde Bu konu üzerinde çalışacaklarını adım atacaklarını ve yeni dönemde 32 bin sağlık personeli alacaklarını belirtti. Vatandaşlardan gelen 32 bin personeli nereden bulacaksınız sorusuna Bakan Koca tarafından yanıt gecikmedi çalışmayan çok personel olduğunu belirtti. Bakan koca Üniversitelerden Sağlık Bakanlığı’na geçişi bu dönemde izin verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Özellikle pandemi sürecinin gelmesi ile beraber özel sektörün ve üniversitelerin sağlık çalışanlarının istifa ettiğini duymaktayız. Bakanlığa alınmayacağını ve bu dönem içerisinde İstifa edenlerin özel sektörde çalışıp çalışmayacağı ya da bu süreçte ne yapması gerektiklerinin üzerinde duracağız diye sözlerini belirtti.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının sahadan çekilmemesi gerektiğini ve bu noktada Bir mücadele ortamı yaratmamaları gerektiğini sözlerine ekledi. Tüm dünya sağlık personelinin ne kadar gayret ve özel ile çalıştığını biliyor. Bu bağlamda birçok küçük örnek olsa da bu konuda izin vermek istemediğimizi söylemek isteriz söylemlerinde bulundu.

Ek Ödeme Bakanlık Tarafından Onaylandı

Sağlık Bakanlığı’nın isteği üzerine Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak Bu isteği hemen yerine getireceklerini ve bu kapsamda bütün sağlık çalışanlarına en üst düzeyden performans ödevleri yapacaklarını belirtti. Bu ödemeler şuanlık 3 ay ile sınırlı kaldı. Bakan Berat Albayrak Kendi resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımda sağlık çalışanlarının 3 ay Performans ödemelerinin en yüksek fiyat üzerinden yatırılacağını belirtti. Tavan fiyat için bir bütçe ayarladıklarına bu bütçenin toplam 4,5 milyarlık bir bütçe olduğunu ve bu bağlamda ek kaynak sağladıklarını belirtti. 32 bin sağlık personeli alımını onaylarını söyleyen Berat Albayrak, Sağlık bakanımız tarafından bize iletilen talebi en hızlı şekilde onayladık sözlerini ileti.

Berat Albayrak sözlerine şöyle devam etti, ‘ Bu dönem içerisinde sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az, sağlık çalışanlarına 3 ay boyunca en üst seviyeden maaş ödemesi yapacağız. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın bize gönderdiği 32000 yeni personel alımını da onaylıyoruz. Ülkemizin bu dönemde sağlık çalışanlarına oldukça ihtiyacı var.’ ifadelerini kullandı.

Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Nedir

Ek ödeme herhangi bir sağlık personelinin sağlık tesisinde yapmakta bulunduğu fiilen katkı sağladığı sürece verilen ek maaştır. Bu maaşta sağlık çalışanlarının en yüksek tavan tutardan ödeme alacakları demektir. Ek ödeme tamamen kıdeme göre değişmektedir. Uzman tabiplerde ve uzman dış tabiplerin de ortalama %45’lik bir oranda artış sağlanmaktadır. Tabip ve dış tabiplerin %90’lık bir oranda maaşı artış  sağlamaktadır. Diğer sağlık çalışanlarının oranı ise %50 oranında artırılır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı