9 terörist etkisizleştirildi

Millî Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Barış Pınarı harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü PKK mensubu 9 teröristin etkisiz duruma getirildiği bildirildi.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MSB (Millî Savunma Bakanlığı), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’de sivillerin güven ve huzuru için düzenlenen ve terör örgütlerinin temizlendiği Barış Pınarı Harekâtı bölgesine sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü PKK/YPG mensubu 9 teröristin etkisiz duruma getirildiğini bildirdi.

Millî Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, kahraman Türk komandolarının PKK/YPG bölücü terör örgütüne bir darbe daha indirdiği belirtilerek, saldırı maksadıyla Barış Pınarı Harekâtı bölgesine sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü PKK/YPG mensubu 9 terörist alçağın emellerini elde edemeden kahraman Türk komandolarının gece gerçekleştirdiği operasyon ile etkisiz duruma getirildiği kaydedildi.

Millî Savunma Bakanlığı, Türk milleti adına Türk komandolarına “Kahramanlarımızı kutluyoruz.” tebriğinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Mart Bilançosu’nu açıkladı

Diğer taraftan İçişleri Bakanlığının Sözcüsü İsmail Çataklı, 2021 yılı mart döneminde gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonları kapsamında toplam 86 terörist hainin etkisiz duruma getirildiği bilgisini paylaştı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde 29 Mart 2021 ve 5 Nisan 2021 tarihleri arasında 5224 zanlının yakalanarak gözaltı uygulandığını bildirdi.