Ahmet Hakan’dan CHP’yi iktidara taşıyacak öneri!

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, ürettikleri heykel projeleriyle Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı planlayan CHP'li belediyelere, CHP'yi iktidara taşıyacak bir tavsiyede bulundu.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları Başkanlığı 1 Nisan 2021 tarihinde “1 Nisan şakası” videosu paylaşmış, “Gerçekleştirdiğimiz bazı icraatlar” yazısıyla başlayan videoda peş peşe CHP’nin heykel projelerine ait fotoğraflar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun musluk açışı fotoğrafı sıralanmış ve ardından “Tabii ki bu bir şakaydı. İşte şimdi gerçekler” denilerek onlarca dev projenin fotoğrafları paylaşılmıştı. CHP’nin heykel projelerinin tiye alındığı video, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alaycı tebessümüyle sonlanıyordu.

Ahmet Hakan’dan tavsiye!

CNN Türk’teki “Tarafsız Bölge” programının yapımcısı ve Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığının sosyal medyada binlerce kez paylaşılan ve üzerinde gün boyu konuşulan video üzerine bugünkü köşesinde bazı tespitlerde bulunarak CHP’li belediyelerin neler yapması gerektiğini anlattı. Ahmet Hakan, CHP’li belediyelerin tek bir icraat dahi yapmasalar bile yalnızca heykel projelerine hiç değilse 6 ay ara vererek bayağı puan toplayabileceklerini yazdı.

CHP’li belediyelere bir tavsiyesinin bulunduğunu söyleyen Ahmet Hakan, tüm CHP’li belediye başkanlarının bir toplantı düzenleyerek bir araya gelip kendi aralarında hiç değilse 6 ay boyunca hiçbir şekilde heykel işine girmeyeceklerine dair karar almaları ve kararı uygulamayanların da cezalandırılması gerektiğini belirterek, söylemek istediğini şu sözlerle açıkladı:

“Anlatmak istediğim şey şu: CHP’li belediyeler hiçbir icraat yapmasa bile, sadece şu heykel işine girmeyerek epey puan kazanabilir.”

Yılmaz Büyükerşen’in heykelleri

Tüm CHP’li belediye başkanları adeta heykel projeleri konusunda birbirleriyle yarışarak ortaya ilginç heykel tasarımları çıkarırken bir belediye başkanı heykel konusunda diğerlerinden sanatkâr yönüyle ayrılıyor. CHP’li başkanlar heykel projelerini heykel sanatçılarına yaptırırken, CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen bir taraftan sanatçılara heykel yaptırırken diğer taraftan bizzat kendi de üretiyor.

Eserleriyle “balmumu heykelleri müzesi” bile kurabilecek sayıda heykel yapan Yılmaz Büyükerşen’in belediye başkanlığı yapmaya ne zaman fırsat bulduğu bilinmiyor. Yaptığı balmumu heykelleriyle “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”ni kuran Yılmaz Büyükerşen’in en çok konuşulan eseri ise Kemal Kılıçdaroğlu heykeli olmuştu.