AK Parti’den Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: Değerlendirme yapılacak!

AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, araç içerisinde uyuşturucu madde kullandığı anlara dair görüntüleri yayılan Kürşat Ayvatoğlu hakkında yaptığı açıklamada, bu konuda gerekli olan değerlendirmeyi kendi içlerinde yapacaklarını söyledi.

kürşat_ayvatoğlu4

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüler sosyal medya platformlarında hızlı bir şekilde yayılmış, söz konusu görüntüler tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, gereken adli işlemlerin hızlı bir şekilde başlatıldığını söyledi. Ünal, AK Parti’nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) üstüne düşeni yaptığını ifade ederek, sürecin asla gizlenmediğini ve konuya dair tüm ayrıntıların Türk milletine aktarıldığını dile getirdi. AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) olarak Kürşat Ayvatoğlu hakkındaki sürece dair gerekli olan değerlendirmeyi kendi içlerinde yapacaklarını aktaran Ünal, bunun da Türk milletiyle paylaşılacağını kaydetti.

“Sırrımız şeffaflık”

Ünal, AK Parti’nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) 19 senedir iktidarda kalmasının sırrını şeffaflık olarak açıkladı. Öte yandan, söz konusu partinin hesap verebilirlik ve açıklık politikalarını benimsediğini kaydeden Ünal, yaşanan olayları saklamak yerine tüm ayrıntıları Türk milletiyle paylaştıklarını ekledi.

Ne olmuştu?

Eski AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu’nun bir araç içerisinde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüler Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Ayvatoğlu, ikinci defa gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, 1,5 senedir kokain ve esrar maddelerini kullandığını söylemişti. Esrar maddesini genel olarak para karşılığı olmaksızın arkadaş ortamında kullandığını belirten Ayvatoğlu, kokain maddesini ise Ayhan olarak tanıdığı bir kişiden satın aldığını ifade etmişti. Ayvatoğlu, bir gram kokain için 500 lira verdiğini dile getirmişti.

“Uyuşturucu satmadım”

Şimdiye kadar hiçbir insana uyuşturucu madde satmadığını ileri süren Ayvatoğlu, sosyal medyada görüntülerini yayınlayan Yağız M’ye asla uyuşturucu madde satmadığını söylemişti. Ayvatoğlu, kokain maddesini Yağız M. ile birlikte kullandıklarını belirterek, bunun 2-3 kez yaşandığını ifade etmişti. Kokain karşılığında Yağız M.’den para talep etmediğini aktaran Ayvatoğlu, karşı tarafından da para teklifinde bulunmadığını kaydetmişti. Ayvatoğlu, Kastamonu’da hiçbir insana uyuşturucu madde götürmediğini söylemişti.

“Pudra şekeri demiştim ama…”

Sosyal medya platformlarında ortaya çıkan görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu ifade eden Ayvatoğlu, söz konusu maddenin “pudra şekeri” olduğuna dair ifade verdiğini ama videoyu tamamen seyredince söz konusu olayın geçen sene Kastamonu’da gerçekleştiğini anımsadığını dile getirmişti. Ayvatoğlu, arkadaşlarıyla beraber kokain kullandıklarını ifade ederek, kendisinin videoya çekildiğini bilmediğini ifade etmişti. Görüntüleri çeken kişinin suç işlediğini kaydeden Ayvatoğlu, mağdur olduğunu belirtmişti.