AKP Yönetiminde Değişiklikler Olması Bekleniyor İddiası

BAKANLAR kurulu değişiyor

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara kulislerine yakın bir isim olan gazeteci Hande Fırat, bugünkü yazısında Mart ayı için “Kritik ay” başlığı ile, önemli iddialar ortaya koydu. Bu ay içinde önemli gelişmelerin yaşanabileceğini belirten Fırat, dikkat çekici başlangıçların yapılacağını söyledi. 

Reformlar bugünden itibaren açıklanacak

Hande Fırat, daha önce Berat Albayrak’ın ve MB Başkanı’nın görevden alınmasının ardından dillendirilen reform hareketi ile ilgili olarak, “Reformların açıklanması ve hayata geçirilmesi: Ekonomi ve yargıda yapılacak reformlar bugünden itibaren açıklanmaya başlayacak. Dinamik bir süreç işletilecek. İhtiyaca göre yeni reformlar da yapılacak. Ekonomide toparlanma süreci: İlk talimatlarından birini, kamu bankalarına “Usulüne uygun kredi verin” diyerek veren yeni ekonomi yönetimi, faiz kararlarının arkasında durmasıyla ilk dönemeci atlattı. Şimdi reformlarla ve uygulama ile birlikte güven vererek, hızla toparlama sürecine girilmesi hedefleniyor” dedi ve yakın zamanda reformların açıklanacağını ifade etti. 

Bazı bakanlıklar gözden geçirilecek

Fırat, Bakanlar Kurulu’nda da bir değişikliğin söz konusu olabileceğini belirtti. Ekonomi tarafından bir değişiklik beklenmiyor bununla birlikte bazı bakanlıklar değişebilir. Bazı bakanlıkların yükünün fazla olabileceği ve yapısal değişimler gerçekleşebileceği de konular arasında. 

Yorumlar kapalı.