“AKP’lileri TRT’de canlı olarak yargılayacağız!”

Darbe imasında bulunulan gece yarısı bildirisinde imzası olan amirallere "Allah hepsinden razı olsun" diyen CHP'li Aykut Erdoğdu, "AK Partilileri TRT ekranlarında canlı yayınlarda yargılayacağız." dedi.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün Türkiye gündeminin 1. maddesi emekli amiraller tarafından gece yarısı yayımlanan darbe bildirisi olmuştu. Darbe bildirisinin yankıları bugün de sürüyor.

Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece, 104 emekli amiral tarafından imzalanan, millî iradeye parmak sallanan skandal darbe bildirisi büyük tepkilere neden olmuştu.

Darbe bildirisinin yayımlanmasından sonra başta Cumhur İttifakı olmak üzere halktan da çok ağır tepkiler geldi.

Fakat Türkiye’nin ana muhalefet partisi CHP ile ittifak ortağı İYİ Parti’nin bazı isimlerinden destek mesajları geldi. Erdoğan sayesinde makam sahibi olan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izinden gitti.

“TRT’den canlı yayınlayacağız!”

CHP’den bildiriye destek verenlerden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Bizim TV’de Lale Özan Arslan’ın 104 emekli amiral ile ilgili soruyu yahıtlarken AK Parti hükümetinin mensuplarını tehdit etti.

Mahkemelerde AK Partililerin yargılandığını göreceğini söyleyen Aykut Erdoğdu, tüm yargılamaları TRT kanallarından canlı olarak yayınlayacaklarını, uluslararası dillerde de yargılamaları canlı aktaracaklarını ifade etti.

“Ülkeye ihanet edenler ne duruma düşüyor herkes görsün diye yargılamaları canlı yayınlarda yapacağız” diyen CHP’li Aykut Erdoğdu, 104 emekli amirale de şöyle seslendi:

“Sizden Allah razı olsun. Bizim güvenliğimiz için ömrünüzü verdiniz. Sizleri, Aykut Erdoğdu kardeşiniz de, partim CHP de bunlara yedirmeyecek. Türkiye’yi hep birlikte düşünelim. Efkarınız varsa biz bölüşürüz.”

Gürsel Tekin de gazetelere el koyacak!

Çoklu partili hayata geçildiğinden bu tarafa askerî vesayeti millî irade üzerinde baskı aracı olarak kullanan CHP’de özellikle Kemal Kılıçdaroğlu döneminde demokrasi, hukuk, özgürlük, hürriyet söylemleri altında millî iradeye, hukuka, demokrasiye karşı tehditler yoğunlaşmıştı.

Kılıçdaroğlu öğretmeninden çiftçisine, sanatçısından yargıcına kadar her kesimi tehdit ve tahkir ederken partililer de liderlerini izlemişti. Basın özgürlüğü ve ifade hürriyetinden dem vuran CHP’de Gürsel Tekin, “Ahdımız olsun! İlk işimiz 8 Haziran’da bu kirli gazetelerin hepsine el koymak olacak” demişti.