Almanya’nın sipariş haberine Bahçeli’den çok ağır tepki!

Milliyetçi Pareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Almanya'daki siyasi partilerden Sol Parti'nin MHP ile ilgili verdiği soru önergesinde yer alan çirkin ifadeler ile bu soru önergesini servis eden DW'ye (Deutsche Welle) çok sert ifadelerle tepki gösterdi. MHP Lideri, Sol Parti adına bir Türk düşmanının (Ulla Jelpke) önergesinde MHP'ye "faşist" suçlamasında bulunarak ne kadar yobaz olduğunu ortaya koyduğunu söyledi ve "MHP’ye faşist suçlamasında bulunan ağız zırva ve kirli bir ağızdır." ifadelerini kullandı.

bahceli_erdogan

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

– Gün yok ki, MHP’yi hedefe koyan karanlık söylemler, şüphe ve şaibelilerin odağı duruma gelmiş çevrelerce ortaya atılmasın. Cumhur İttifakı’nın ve MHP’nin güçlü varlığı hem iç hem de dış işgal cephelerini adeta çılgına döndürüyor.

– Türkiye millî gerçeklerine, öz değerlerine uygun duruş ortaya koydukça ve direndikçe, Türkiye’nin karşısındaki irili ufaklı düşman cephe şuursuzluktan ve şaşkınlıktan kontrolünü ve denetimini hepten yitiriyor. Çünkü oyunlarının tutmayacağını, planlarının A’dan Z’ye bozulacağını iyi biliyorlar.

– Almanya’da muhalefet parti Sol Parti, yönetimdeki Federal Hükümet’e; Türkiye’deki yönetim yapısı içinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin rolünü, hükümete etkisinin bulunup bulunmadığını sorma gereğini duymuştur. Sol Parti adına bir Türk düşmanı (Ulla Jelpke) önergesinde MHP’ye “faşist” suçlamasında bulunarak ne kadar yobaz olduğunu ortaya koymuştur.

– Partimize faşist diyen ağız zırva ve kirli bir ağızdır. İftiracıdır, itibarsızdır, demokratik değerleri yok sayan bağnaz ve ilkel bir anlayıştır. Alman Sol Parti’nin, destek ve yandaş lobisinin Türkiye ile kaygısı en az sırtlanın av kaygısı gibidir.

– Federal Hükümet ise Sol Parti’nin soru önergesine “MHP’nin siyasi talepleri, Türk hükümetinde hemen karşılık buluyor ve bu talepler düzenli şekilde yasalara giriyor.” cevabını vermiştir. Angela Merkel hükümetinin bir tespiti ya da bir bildiği varsa bir an önce Türkiye ile paylaşması şeref hususudur.

– 15 Temmuz’dan önce bölücü terör örgütü PKK mensubu canileri, 15 Temmuz’dan sonra ise terör örgütü FETÖ’nün hainlerini ve ne kadar kanun kaçağı casuslar varsa hepsini bağrına basan Almanya acaba Türkiye’den ne istemektedir? Neyin hesabını Türkiye’den sormak amacıyla kuyruğa girmektedir? Deutsche Welle’den (DW) servis edilen karanlık ve kirli, sipariş haberler ülkemiz aleyhtarlığının tescili hükmündedir.

– Almanya’da partimizi hayasızca ve haksızca masaya yatırıp sorgulama cüretini gösterenler (Ulla Jelpke), omurgalı ve onurluysalar; haşhaşileri, hainleri, darbecileri, suçluları nasıl korumaya aldıklarını, nasıl barındırdıklarını, hangi imkânları onlara sunduklarını açıklamaları da insanlığa karşı en önemli vazifeleridir.

– 15 Temmuz’dan önce Fatullahçı Terör Örgütü mensupları devlete sızarken Almanya’nın Sol Parti’si ya da iktidardaki Sayın Angela Merkel acaba ne düşünmekteydi? Bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristleri Berlin sokaklarında rahat rahat gezdirirken, lojistik ve mali olarak destek verirken zalimin ve faşistin önde gideni olduklarından haberleri yok muydu?

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin tepkileri böyleyken MHP’yi hedef alan Alman Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke’nin katı bir Türkiye, Türk, Arap ve İslam düşmanı olduğu ancak PKK ve FETÖ’ye de kol kanat gerdiği biliniyor.

Ulla Jelpke ise Türk kamuoyunda OdaTV haberlerinden tanınıyor.