Ankara Kulisleri Hareketli: 3. İttifak mı Geliyor?

2023 seçimlerine 2 yıl kalmasına karşın siyaset kulisleri hareketli… Ankara’da İYİ Parti’nin 3. bir ittifak kuracağı konuşuluyor…

iyi parti 3. ittifak

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023’ün Haziran ayında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıl kala, partiler çalışmalarını hızlandırıyor. Siyasetin en önemli konularından biri olan ittifak meselesinde, Millet ve Cumhur ittifaklarına ek olarak yeni bir ittifakın siyaset sahnesine çıkabileceği konuşuluyor. 

İYİ Parti HDP desteğinden rahatsız

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, AKP ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı’nda, ittifaka katılacak ya da ayrılacak bir parti gündemde yok. Bununla birlikte CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakında ise sular durulmuyor. İttifakta doğrudan yer almasa da HDP’nin Millet İttifakı’nı desteklemesinin, İYİ Parti kanadında rahatsızlık yarattığı aktarılıyor. 

Selvi’den 3. ittifak iddiası

Millet İttifakı’ndaki bu rahatsızlığın ardından Ankara kulislerinde 3. bir ittifak doğar mı tartışmaları gündeme geldi. İYİ Parti’nin 3. bir ittifakın başını çekebileceği iddiaları aktarılırken, bu ittifaka Gelecek Partisi ve Refah Partisi’nin sıcak baktığı aktarıldı. Meral Akşener’in Millet İttifakı’ndan ayrılma konusunda net olmadığı bildirilirken, sürecin detayları ilerleyen günlerde belli olacak.