Ayasofya Camii İmamı’ndan İstanbul Sözleşmesi Paylaşımı: ’Hamdolsun, Allah Razı Olsun’

Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ile ilgili olarak “Hamdolsun, Allah razı olsun” dedi.

mehmet-boynukalin-ayasofya-camii

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumartesi gününe iki önemli kararla uyandı. Bunlardan biri Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevinden alınması, diğeri ise Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkması oldu. Kadın hakları ve özgürlükleri ile birçok hükmü içeren ve Türkiye’nin 2011 yılında imzaladığı İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması ile ilgili birçok kişi yorumlarını paylaştı. Kadın hakları savunucularından, sözleşmeden çıkılmasına tepki gelirsek bazı isimler de, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmayı destekledi. Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da bu isimlerden biri oldu.

‘İstanbul sözleşmesi kaldırılmış, hamdolsun’

Boynukalın, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımında “İstanbul sözleşmesi kaldırılmış. Hamdolsun. Allah razı olsun. Haklı ve güçlü insan = Haklı ve güçlü Türkiye” ifadesini kullandı.

Daha önce, Türkiye’de anayasadan laiklik maddesinin çıkarılması talebi ile gündeme gelen Boynukalın, 8 Mart Kadınlar Günü’nde, “Kadın cinayetleri sloganik medya propagandasıdır” yorumuyla gündem olmuştu.

Yorumlar kapalı.