Ayasofya İmamı üniversiteye geri döndü!

Yaptığı paylaşımlarla CHP'nin tepkisi çeken Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, akademik camiaya geri döndü.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayasofya’nın baş imamlığına getirilerek ismi tarihe geçen Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, bu büyük görevinden ayrıldı ve Marmara Üniversitesi’ne bağlı İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine dönüş yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla kamuoyunda sıkça gündeme gelen Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi’nin baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın ile ilgili yeni gelişme var.

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın bugün, Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi’ndeki baş imamlık görevini kendi isteğiyle bırakarak akademik camiaya dönme kararı aldı.

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi’nin baş imamı olmadan önce Marmara Üniversitesi’me bağlı İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu. Boynukalın’ın bu görevini kaldığı yerden sürdüreceği öğrenildi.

Son paylaşımı da konuşuldu

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın, sosyal medya platformu Twitter’daki hesabından yaptığı son paylaşımı da “yorumsuz” olmasına rağmen yine çok konuşuldu.

Bulunduğu makam sebebiyle dikkatle takip edilen Boynukalın, kimilerinin eleştirdiği kimilerinin ise destek verip haklı gördüğü paylaşımlarına önce AK Parti’den ardından Cumhurbaşkanlığından uyarı gelmişti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek, bulunduğu makam sebebiyle Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın “haklı” olsa da tartışma yaratacak paylaşımlarda bulunmasının doğru olmadığı vurgusu yapmıştı.

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın son olarak “#BaşkomutanErdoğan” etiketiyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi’nin içinde çektirdiği fotoğrafı yorumsuz olarak paylaştı.