Ayla Karaca Kimdir? Kaç Yaşındaydı? Nereli? Yabancı Damat Eleni Öldü

Ayla Karaca kimdir? Kaç yaşında öldü? Ayla Karaca nereli? Neden öldü? Koronavirüsten mi öldü? Yabancı Damat Eleni kimdir?

Ew_-qLLWEAAK1aH

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir zamanların efsane dizisi Yabancı Damat dizisinde Eleni karkaterine hayat veren usta sanatçı Ayla Karaca vefat etti. gerçek adı

Başrollerinde Nehir Erdoğan, Özgür Çevik, Sumru Yavucak, Erdal Özyağcılar, Binnur Kaya gibi isimlerin yer aldığı bir dönemin sevilen dizisi Yabancı Damat dizisinde Eleni karakterine hayat veren usta sanatçı Ayla Karaca hayatını kaybetti.

87 yaşında olan oyuncu Koronavirüs nedeniyle İzmir’de hayatını kaybettiği öğrenildi.

AYLA KARACA KİMDİR?

Gerçek adı Atina Miloharakti olan usta oyuncu 20 Mayıs 1933, İstanbul doğumludur. Türkiye Rumu oyuncu ilk olarak 1944’te 12 yaşında Ses Tiyatrosu’nda “Kapan” adlı piyesle çocuk yaşta oyunculuğa başladı. Rumca okuduğu bir şarkı ile ünlendi. Muammer Karaca grubunun esas kadrosunda yer aldı ve 8 ay süren bir Anadolu turnesi sırasında arkadaşları kendisine Ayla adını ve Muammer Karaca’dan aldığı soyadı ile “Ayla Karaca” sahne adını kullanmaya başladı..

İlk evliliğini oyuncu Tevhit Bilge, ikinci evliliğini görüntü yönetmeni Özen Sermet ile yaptı. Özen Sermet ile evlendikten sonra oyunculuğu bırakarak Amerika’ya yerleşti. Daha sonra ise üçüncü evliliğini, Ulvi Alacakaptan’ın babası turizmci Ercüment Hakkı Alacakaptan ile yaptı.

En bilindik rolü Yabancı Damat dizisinde hayat verdiği Özgür Çevik’in canlandırdığı Yabancı Damat Niko’nun annesi Eleni karakteridir..

Yer aldığı yapımlar

Ayşe’nin Duası

Barbaros Hayrettin Paşa

Lale Devri

Sürgün

Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan

Köroğlu

Neşeli Günler

Sevda Rüzgarları

Yabancı Damat

Aşk Bir Hayal