Barış Pınarı’nda 5 terörist etkisizleştirildi!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin kuzeyinde kurulmak istenilen terör devletine engel olmak için gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı ile güven ve huzur ortamının sağlandığı bölgeye yönelik bölücü terör örgütü PKK/YPG saldırıları, HDP hakkında kapatma davası açılması sonrası yoğunlaştı.

kahramanlarim_yigitlerim_ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TSK (Türk silahlı Kuvvetleri) tarafından tesis edilen güven ve huzur ortamını bozmak amaçlı Barış Pınarı harekâtı bölgesine taciz atışları yapan ve sızma girişiminde bulunan bölücü terör örgütü PKK/YPG mensubu 5 terörist, kahraman Türk Komandoları tarafından etkisiz duruma getirildi.

Millî Savunma Bakanlığının sosyal medya platformu Twitter’da yer alan @tcsavunma hesabından yapılan açıklamada bölücü terör örgütü PKK/YPG’nin bölgedeki masum sivil halkın güvenliğine zarar vermesine ve huzurlarını bozmasına fırsat verilmeyeceğinin altı çizildi.

Dün 6 terörist indirilmişti

Dün de (Perşembe) Irak’ın kuzeyinde düzenlenmiş Pençe Kaplan Harekâtı bölgesinde yerleri saptanan ve eylem hazırlığı yaptıkları tespit edilen bölücü terör örgütü PKK mensubu 6 terörist, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin ateş destek vasıtaları kullanılarak imha edilmişti.

Çarşamba günü ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman komandoları tarafından 11 PKK/YPG mensubu terörist etkisiz duruma getirilmiş, hafta sonu 3 gün peş peşe düzenlenen operasyonlarda ise kahraman Türk komandosu 35 PKK/YPG’li teröristi etkisizleştirmişti.