“Baykal’a sağlık operasyonu yaptılar”

AK Partili Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, eski CHP lideri Deniz Baykal'a kaset operasyonundan sonra sağlık operasyonu yapılarak bu hâle getirildiğini ifade etti.

deniz_baykal_ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular”ın konuğu olan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, eski CHP lideri Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpası ile ilgili bir soruyu yanıtladı.

Kaset kumpasıyla deniz Baykal’ın CHP’den uzaklaştırıldığını, yeniden partiye dönme emarelerinin görülmesi üzerine bu kez de sağlık operasyonu düzenlenerek sağlığıyla oynandığını ileri süren Savcı Sayan şunları söyledi:

“Sayın Deniz Baykal, sağlık konusunda o krizi yaşamadan 10 ya da 20 gün önce Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme yapacağını söylemişti. Görüşme yapacağını söylemiş fakat randevu almamıştı. Bizleri topladı ve ‘Sayın Erdoğan’la görüşme yapacağım. Türkiye’nin bütünlüğü ve birliği için, Türkiye’nin dış politikası başta olmak üzere birlikte mücadele göstermemiz gerekiyor. Şayet aday olursam, adaylığım da bu minvalde olacak. Tamamen millî ve yerli hareket edeceğiz. Düşmanlık, haset ve kin besleyerek olmaz. Karşılıklı anlayış içerisinde Türkiye’nin bu işi götürmesi lazım.’ dedi.

Bu toplantıdan sonra Sayın Deniz Baykal’ın beyninde pıhtı oluştu. Sağlık sorununun başlangıcı olan bu olaydan sonraki tüm sürece de yakinen şahidim ve ailesinden de defalarca dinledim. Sağlığının olumlu götürüldüğüne dair kuşkularım var. Ben Sayın Deniz Baykal’a sağlık operasyonu yapıldığına inanıyorum. Şahsi kanaatim bu ve kim ne derse desin değişmeyecek.”

Kaset kumpasının Deniz Baykal’a yapılan ilk operasyon olduğunu, Deniz Baykal’ın kaset kumpası sonrası kabuğuna çekilmeyerek millî ve yerli bir muhalefet duruşu ortaya koyacağını ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile el ele verip Türkiye’nin şahlanmasına emek vereceğini düşünen güçlerin, kaset kumpasının ardından ikinci bir operasyon yaptığını söyleyen Savcı Sayan, “Sayın Baykal’a sağlık operasyonu yapıldı. Deniz Baykal’ın sağlığı ile oynadılar. Tedavi yöntemi bile hatalıydı.” ifadelerini kullandı.

Kendisinin iyi bir siyasetçi olduğunu ve uygulanan plan ve programı iyi bildiğini belirten Sayan, “Lütfen tevazunun dışına çıkıp kendimi övüp ukalalık yaptığımı kimse düşünmesin. Amacım bu değil. Doğuyu ve batıyı, Kürdü ve Türkü bilen, dolayısıyla ikisi arasındaki köprüyü de çok iyi kurabilen biriyim. İyi bir siyasetçiyim derken de kurulan tuzakları ve planları çok iyi anlayabildiğimi vurgulamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan, sağlık operasyonunun kim tarafından yapıldığı sorusuna ise, “Kaset kumpasını kim yaptıysa, Türkiye’yi bölüp parçalamak ve yok etmek isteyen kimse, bölücü terör örgütü PKK’yı ve uzantılarını kim besliyor ise onlar yaptı.” cevabını verdi.