Berat Albayrak Siyasete Mi Dönüyor? Berat Albayrak DEVA Partisine Mi Katılıyor? Ali Babacan Ne Dedi?

112030

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berat Albayrak ile ilgili iddialar büyüyor. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifası büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Berat Albayrak istifası gibi dönüşü de ani oluyor. Berat Albayrak DEVA Partisi iddiası giderek büyüyor. Berat Albayrak ve Ali Babacan bir araya mı geldi? Berat Albayrak Deva Partisi’ne mi katıldı?

Berat Albayrak’ın DEVA Partisi’ne katılacağına dair iddialar büyümeye devam ediyor. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 8 Kasım’da istifa ettiğini sosyal medya paylaşımı ile duyurmuş ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

AİLE İÇİNDE SORUN MU VAR YOKSA STRATEJİ Mİ?

Berat Albayrak’ın siyasete geri döneceği daha önce Twitter’da da iddia edilmiş ve bazı hesaplar tarafından yazılmıştı. Berat Albayrak’ın daha önce de Süleyman Soylu ile kavgalı olduğu iddiaları olmuştu. Hatta Pelikan savaşı denilen bu durum gazetelerde oldukça yer almıştı.

Gazeteler ve sosyal medya daha önce Albayrak’ın Erdoğan ailesi ile de sorunlar yaşadığını iddia etmiş bu iddialardan en büyüğü de sosyetik güzel Özge Ulusoy ile Beraat Albayrak ilişkisinin açığa çıkması sonrası yaşanan ailevi tartışma olduğu yazılmıştı.

SÜLEYMAN SOYLU KAVGASI

Süleyman Soylu ile Berat Albayrak sorunu da medyada genişçe yer bulan başka bir konuydu. Berat Albayrak’ın Süleyman Soylu’ya omuz attığı görüntüler çok konuşulmuştu. Hatta Pelikan grup denilen medya Süleyman Soyly hakkında karalama yaptığı iddia edilmişti.

Müge Anlı’da işlenen Aleyna Çakır doyasında Ümitcan Uygun’un babasının Süleyman Soylu ile fotoğraflarının çıkması da bu savaşın bir parçası olduğu, ATV’nin bu nedenle bu dosya üzerinde durduğu iddia edilmişti.

MUSTAFA BALBAY DOĞRULADI!

TELE1 Programcısı Mustafa Balbay bugün Ankara kulislerinde dolaşan Berat Albayrak iddiasını anlattı.  Mustafa Balbay şu ifadeleri kullandı;

“Doğrulanmamış ama Ankara’da kulislerde şunlar da konuşuluyor; Babacan ekibinden insanların Damat’la konuştukları söyleniyor.. Damat bu anlamda dışarıda daha mı zararlı olur?

O zaman aile içinde de bir durum var, aile içindeki duruma karışamayız tabi ki, o ayrı. Çok öne çıkmış, Enerji Bakanlığı yapmış, Maliye’nin her şeyin teslim edildiği, TÜİK’in yöneticilerinin arkadaşları olduğu bir süreçten sonra bugüne geldik” dedi.

Yorumlar kapalı.