Bitcoin’de Yeni Zirve: 61 Bin 683 Dolar!

bitcoin yeni rekor 61 bin dolar

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde çok popüler bir hale gelen ve birçok yatırımcının tercih ettiği kripto paralarda rekorlara yenisi eklenmeye devam ediyor. Tesla, MicroStrategy ve Square gibi birçok kurumsal şirketin aldığını açıkladığı Bitcoin, 60 bin doları geçmesinin ardından yeni zirvesini 61 bin 683 dolarla kırdı. 

Ethereum 1805 dolara çıktı

Bitcoin’in yükselmesi, kripto para birimlerinde diğer coinler olarak adlandırılan altcoinleri de hareketlendiriyor ve piyasada ralli yaşanmasına neden oluyor. Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen kripto paralardan biri olan Ethereum, son bir gün içinde yüzde 10’a yakın artış gösterdi ve 1805 dolara çıktı. Haftalık bazda kazancı yüzde 15’i aşan Ethereum, 219 milyar dolar piyasa değerini geçti. 

Kripto paraların hacmi 2 trilyon dolara yaklaşıyor

Kripto para fiyatlarının rekor kırması ve alım satımın yaygınlaşmasının ardından, kripto para piyasasının işlem hacmi 1,83 trilyon dolara yükseldi ve rekor kırdı. Kripto para piyasası bundan önce, 2021’in başında ilk kez 1 trilyon doları geçmişti ve Şubat ayında da 1,5 trilyon dolar seviyesini görmüştü. 

Piyasada şu anda 9000’e yakın kripto para birimi işlem görüyor. Piyasa hacminin yüzde 62’sini Bitcoin oluştururken, hacmin yüzde 12’sini de Ethereum oluşturuyor.