Bursa’nın Ünlü İskendercisinde 7 Milyonluk Hesap Vurgunu

bursa iskender

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın en ünlü kebapçılarından olan İskender İskenderoğlu işletmecisi, bir süredir müşterilerden, çalışanların usulsüz bir şekilde tahsilat yaptığına dair şikayet alıyordu. Kebapçıda, bir süredir çalışanlar takibe alındı ve güvenlik kameraları titizlikle incelendi. Bu sürecin ardından yapılan hesaplara göre çalışanlar 12 yıl boyunca yaklaşık 7 milyon liralık vurgun yaptı iddiası, işletmeci tarafından geldi.

12 çalışan gözaltına alındı

İskender kebapçısında yaklaşık 4 bin saatlik güvenlik kamerası kaydı incelendi ve polis, usulsüz bir şekilde para aldığı iddia edilen 12 kişiyi gözaltına aldı. Mekan işletmecisi, çok fazla adisyon iptali olduğunu ve garsonlara sorduklarında kaçak cevaplar aldıklarını söyledi, bunun ardındansa şüphelendiklerini ifade etti.

80 bin adisyon iptal edilmiş

İşletmeci, “Her şey bilgisayar sistemi üzerinden yapılır. Hemen yanımıza çağırdık. Sorunca eli ayağı titremeye başladı. O dakikadan itibaren kafamızda bir şüphe kalmadı. Sonrasında iptal olan adisyonları araştırmaya başladık. Bir şıra ya da suyla kapatılan adisyonların olduğunu gördük. Yenmiş ve her şey silinmiş, sadece bir su bırakılmış. Bu tarz adisyonların hepsini çıkardık. Bir baktık ki rakamlar çok büyük. Sadece beş yılda neredeyse 80 bin adisyon iptal edilmiş. Ayrıca birkaç masa tek adisyon içerisinde gösterilmiş” dedi. 

Yorumlar kapalı.