Ceren Özdemir Kimdir? Ceren Özdemir Nasıl Öldürüldü? Ceren Özdemir’in Katili

5e255b02adcdeb1548617e70

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün 8 Mart. Dünya Emekçi Kadınlar Günü.. Ancak her gün kadın cinayeti, kadın şiddeti ile uyanan Türkiye’de ise öldürülen kadınlarımıza her gün yeni isimler eklendiğini yüzümüze vuran bir gün.

Onlardan biri de Ceren Özdemir’di. Ceren Özdemir tıpkı Özgecan Aslan gibi tanımadığı biri tarafından öldürüldü. Doğru erkek seçin diyenlerin bu cinayeti aklamak için de üzerinde mini etek mi varmış diye sorduğu ülkede üzerinde mini etekte yoktu Ceren Özdemir’in. Tıpkı daha geçtiğimiz gün cinsel istismara uğrayan 92 yaşındaki yaşlı kadın gibi. Yada tecavüze uğrayıp öldürülen erkek çocukları, sokak hayvanları gibi..

CEREN ÖZDEMİR KİMDİR?

Ceren Özdemir henüz 20 yaşındaydı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencisi olan bir balerindi. Saat 19.30 gibi gündüz gözü denileceği, herkesin sokakta olduğu evinde dönmeye çalıştığı saatlerde, Ceren Özdemir’de evine girerken, kapısının önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç adlı isimli FİRARİ bir suçlu tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Ceren evinin bina girişinde kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir’i cep telefonundan aramış ve anahtarı pencereden atmasını istemişti. Abla pencereden anahtarı attı. Ceren kapıyı açıp binaya girerken arkasından içeri giren, adi suçlu olmasına rağmen, 12 suçtan sabıkası olmasına rağmen hapiste tüm istekleri yerine getirilen açık cezaevine aldırılan oradan da başla suçlularla birlikte kaçan sosyopat Özgür Arduç’un saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti.

Ceren’in katil zanlısı çıktığı mahkemede hala açık cezaevi istemesi sinirleri gererken, Türkiye’deki adi suçlulara verilen değer insanları artık çığırından çıkardı.

Katil Özgür Arduç’un polise verdiği ifadeler ise kan dondurucu cinstendi. Önceki işlediği cinayetleri de büyük bir soğuk kanlılıkla anlatan sosyopat’ın Ceren için ise dedikleri şöyleydi;

“Her zamanki gibi “Kime zarar veririm, kimi öldürebilirim” gibi düşünerek insanları takip etmeye başladım. Sonra karşıma bir bayan çıktı. Bayanı takip ederek, evinin olduğu binayı öğrendim. Ancak hangi daireye girdiğini göremedim. Ama bu kızı öldürmeyi çok istedim. Cezaevinden çıktıktan sonra adresini tespit etmiş olduğum bayanı yine öldüreceğim.

Saati tam hatırlayamadığım bir vakitte Novada AVM’nin yanına geldim ve Özkök Market tarafındaki kapıdan içeriye girdim. AVM içerisinde bulunan Afta Market’e girdim. Burada üç adet meyveli gazoz aldım. Bu içeceklerin parasını ödemeden marketten çıktım. Sonra kısa boylu, şu an kıyafetlerini hatırlayamadığım bir bayanı gözüme kestirerek, takibe başladım. Bayanı takip ederken, bazen aramıza mesafe koyup bazen yan yana gelerek yürüdüm.

Fidangör’de yokuş bir yere geldik. Bu esnada bayan benim yaklaşık 10 metre önümde yürüyordu. Bu yokuşu çıkarken, bayanı öldürmek istedim. Ancak yakınımızda yaşlı bir erkek şahıs daha yürüdüğü için bayanı öldüremedim. Yokuşu bitirdiğimizde bayan, evinin bulunduğu binanın önüne geldiği esnada bizim yakınımızda yürüyen yaşlı şahıs yan taraftaki binaya girdi. Benim takip ettiğim bayan ise evinin bulunduğu bina kapısına giderek, zile bastı. Ben bu arada kutu içerisinde bulunan bıçağı çıkararak, sağ elime aldım. Kesici kısmını elimle tutup sap kısmını montun koluna sokarak beklemeye başladım. Amacım, bayanı bıçaklayarak öldürmek ve çantasını almaktı.

Bu arada binanın son katında bulunan evin penceresinden bir bayanın bana baktığını gördüm. Benim takip ettiğim bayan ise binanın dış kapısından içeri giriyordu. Tam kapıyı kapatacağı esnada bayana hitaben “Bakar mısınız, burada Metin” dediğim anda bayanla birlikte apartmanın içerisine girdim. Bıçağı çıkarıp bayanın vücudunun ön tarafına rastgele iki defa soktum. Amacım bıçaklamaya devam etmekti. Ancak pencereden bayanın beni görmesinden dolayı acele davranarak, bayanın çantasını almadan, olay yerinden elimdeki bıçakla koşarak uzaklaştım.

Cezaevinden çıktıktan sonra bayan ve genç erkekleri öldürmeyi planlıyordum. Bunları seçmemdeki amacım, zayıf olmaları ve daha kolay öldürebileceğimi düşünüyordum. Ben insanların daha iyi imkânlarla yaşadığını kıskandığımdan dolayı öldürmeyi düşünüyordum.

Yaptıklarımdan pişman değilim. Cezaevinden çıkarsam yine insan öldürmeyi düşünüyorum.”

Yorumlar kapalı.