CHP’li Bilecik Belediye Başkanı’na soruşturma!

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili toplumun büyük kesimini töhmet altında bırakan billboard hazırlatan CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'le ilgili soruşturma başlattı.

bilecik_bilbord_ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili toplumun çok büyük bölümünü töhmet altında bırakan billboardlar sebebiyle CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Semih Şahin hakkında başlatılan soruşturmaya dair bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk toplumunun neredeyse bütün kesimlerine ağır hakaret içeren, bilhassa polislerin ve öğretmenleri açıkça hedefe koyarak zan altında bırakan Bilecik kenti genelindeki billboardların, İçişleri Bakanlığının suç duyurusu sonrası güvenlik güçleri tarafından ivedilikle kaldırıldığını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, billboarddaki kabul edilemez ifadeler sebebiyle Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından da soruşturma açıldığı bilgisini verdi.

Bilecik Belediyesince kentin farklı yerlerine asılan İstanbul Sözleşmesi hakkındaki afişlerde çok ağır ifadelere dikkat çeken Süleyman Soylu, Twitter hesabından tepkisini şu şekilde dile getirdi: