Clubhouse Benzeri Özellik Geliştiren Platformlara Discord da Katıldı!

Oyun başta olmak üzere birçok alanda sesli sohbet için kullanılan Discord uygulamasının, Clubhouse benzeri bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı.

discord-clubhouse-ozelligi-sunacak

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clubhouse, 1 yıla yakın süredir faal olsa da son birkaç ay içinde popüler oldu. Davetiye ile üye olunabilen uygulama, sadece iOS kullanıcılarına sunuldu ve pandemi nedeniyle milyonlarca kişinin eve kapandığı bu dönemde, iletişime farklı bir konsept getiren sesli sohbet odaları büyük ilgi gördü. 

Clubhouse’un bu denli ilgi görmesinin ardından önce Twitter, ardından Instagram sesli sohbet odalarını geliştirdi. Facebook ise kendi Clubhouse benzeri uygulamasını geliştirdiğini duyurdu. Ancak bu gelişmelerin ardınan bir teknoloji devi daha Clubhouse benzeri özellik sunacak, o da Discord!

Discord’a Clubhouse akımı geliyor

Discord, genellikle sesli sohbet için kullanılmakta olan bir uygulama ve oyuncular tarafından tercih ediliyor. Ancak uygulamanın, Clubhouse benzeri özelliği kısıtlı bir kitleye açtığı öğrenildi. Reddit’ten bir kullanıcı, Discord’un Clubhouse benzeri özelliğini ekran görüntüsü ile ortaya çıkardı.

Discord’da sahne kralı olarak anılacak bu özellik, metin, ses ve duyuru kanallarına yeni özellik olarak ortaya çıkacak. Kanallar herkesin erişimine açık olurken, belli kişiler konuşacak ve konuşmak isteyenler de yöneticiden izin isteyecek.