Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, HDP'nin hatalarını herkesin gördüğünü ama bir tek CHP'nin görmediğini belirterek, "Yuh olsun Kılıçdaroğlu senin zihniyetine." ifadesini kullandı.

ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, sonbaharda erken seçim beklentisini olduğunu açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Rüyanda darı ambarı görürsün” dedi.

Seçimin zamanında yapılacağını, milletin zillet ittifakını kaçtığı yere kadar kovalayacağını, dünyanın da kaç bucak olduğunu Haziran 2023’te göstereceğini söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çıkmasını da “Bir karar ile İstanbul Sözleşmesi’nin fesedilmesi son derece doğru, isabetli ve yerindedir” şeklinde değerlendirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

– Zindana atıldık, vatan sağolsun dedik. Şehadete erdik, vatan bölünmez dedik. Vatanı satanlardan, bırakıp kaçanlardan, korkup kabuğuna çekilenlerden, yoldan sapanlardan, yılanlardan, hainlerden olmadık, olmayacağız. Partimiz 52 yıldır çok sayıda badireyi aştı ve bugünlere geldi. Ülkücü yaşadık, Ülkücü olarak öleceğiz. Kimileri devrilmemizi kimileri düşmemizi bekledi, kimileri de yakamızdan düştü gitti. Daha ilk sallantıda doğru yoldan sapanlardan olmadık. Amacımız çok daha güçlü bir Türkiye’dir. Lafa gelince dava adamlığı nutku atanların nasıl karakterlerini kaybettiklerini gördük. Hatta MHP’ye karşı karanlık operasyonların figüranları olduklarına ibretle baktık.

MHP’nin 5 stratejik hedefi

– Bizler 2023 senesini kafasında belirlemiş, sonraki senelerin yol haritalarını planlamış bir amaçla yola devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 2023 ve sonraki 10 yılları kuşatacak stratejik hedeflerin ilki olan Türk tipi başkanlık modelini korumak ve sahip çıkmak durumundayız. İkinci hedefimiz ise geniş katılımlı sivil bir anayasa hazırlığı içinde olmaktır. Üçüncü stratejik hedefimiz yeni, millî ve yerli bir ekonomik sistemin inşasıdır. Dördüncü hedefimiz son hain terörist etkisiz duruma getirilinceye kadar terör operasyonlarına destek vermektir. Beşinci stratejik hedefimiz ise barış, huzur, istikrar ve diyalogdur.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili sürdürülen tartışmalar esef verici noktalara tırmandırılmıştır. Kadına şiddet suçları sanki yaptırımsız ve cezasız kalacak. Bu sorumsuz, sinsi ve sakat propagandanın sistematik biçimde körüklendiği görülmektedir. MHP, kadına şiddeti ön koşulsuz, fakatsız ve amasız reddetmektedir. Sabahtan gece yarılarına kadar kadına şiddeti körükleyen, şiddetin her türlüsünü teşvik eden haber, dizi ve programları da bu noktada kınadığımızı belirtmek boynumuzun borcudur. Televizyondan kadına şiddet ve diğer tüm şiddet sahneleri derhal kesilmelidir. İstanbul Sözleşmesi de kadına yönelik şiddet ile ilgili beklentileri karşılamakta başarısız olmuştur. İstanbul Sözleşmesi’nin toplumsal cinsiyete dair hükümleri aile kurumunu tehdit eder boyuta gelmiştir. Bir karar ile İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi son derece isabetli, doğru ve yerinde olmuştur. Sinsi propagandalar körüklenmektedir. Kadın haklarını sadece İstanbul Sözleşmesi’ne bağlamak cehalettir. İmzalamak kadar, sözleşmeden çıkmak da haktır.

Kılıçdaroğlu yasak ilişkiyi meşrulaştırmaya çalışıyor

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, parti teşkilatlarının tüm hücrelerine kadar kuşatan taciz ve tecavüz vakalarını unutmuş ayağına yatarak İstanbul Sözleşmesi üzerinden suyu bulandırmaya çalışmaktadır.

CHP yönetimi, konu HDP olduğu zaman kahredici bir tutum takınmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu “HDP’ye dokundurmam” demektedir. HDP’nin önünde Kemal Kılıçdaroğlu’nun zırh olması, işleyen yargı sürecini durduramayacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu, yasak ilişkiyi meşrulaştırma, resmileştirme arzusundadır. Ey Kemal Kılıçdaroğlu! HDP’nin hatalarını herkes gördü, görmeyen kalmadı. Bir sen mi görmedin? Yuh olsun senin zihniyetine. “Dokundurmam” demekte ısrar ediyorsan hâlâ, ihanetin ortağısın demektir.

Harp Okulları Yönetmeliği

Zillet ittifakı hep krize oynamaktadır. Her bir yeni gelişmeden, yaşanan her bir tartışmadan nemalanma derdindedir. Fakat her seferinde de baltayı taşa vurmaktadır. Son tartışma olan Harp Okulları’na girişi düzenleyen yönetmelikten irticai faaliyetlerinin çıkarılması, tanıdık ezberleri artırmıştır. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) töhmet altında bırakılmaya çalışılması için yürütülen şey, tepeden tırnağa kara propaganda faaliyetidir. 15 Temmuz’u bu ülkeye yaşatanların, bu terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri’ne nasıl yuvalandığı ile ilgili fikri olan var mıdır? Zillet cephesine soruyorum! Madem irtica konusunda bu kadar hassastınız, FETÖ denen bu terör örgütünün TSK’ya yuvalandığını, bu ülkeye neler yaptıklarını nasıl hafızanızdan çıkardınız? Müslüman Türk milletinin inanç ve değerlerinden ne istiyorsunuz? FETÖ’cü alçakların peşine takılmaktan utanmıyor musunuz? İrtica tehlikesi kılıfıyla Müslümanlara yönelik estirilen İslam düşmanlığı terörüne tahammülümüzün söz konusu olmadığının bilinmesini isterim.