Dikkat! 10 Gün Boyunca Yağışlı Hava Geliyor!

hava_dururmu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarı yayınladı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şubesi Eski Müdürü Ahmet Uçar sosyal medya hesabından önemli uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şubesi Eski Müdürü Ahmet Uçar yaptığı açıklamada vatandaşları 10 gün sürecek olan kötü hava koşulları için uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şubesi Eski Müdürü Ahmet Uçar yaptığı paylaşımda “15 Mart’tan itibaren yurt genelinde uzun süreli yağışlar etkili olacak” dedi.

Ahmet Uçar, yaptığı sosyal medya paylaşımında vatandaşları uyardı. Ahmet Uçar, yağışların 15 Mart’tan itibaren yurdu etkileyeceğini söyledi.

Ahmet Uçar  yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı ve uyarılarda bulundu;

“İçinde bulunduğumuz mart ayında ise yağışların normallerinden fazla olacağı beklenmektedir. 15 Mart’tan itibaren yurdumuzu etkileyecek yağışlı sistemin oldukça uzun süreli olması bir hafta on gün boyunca ülkemizin büyük bölümünde etkili yağışlara neden olacağı tahmin edilmektedir” dedi.

Uçar açıklamasına şöyle devam etti;

“Çalıştırılan son mevsimsel tahminlere göre önümüzdeki üç ayın nisan mayıs ve haziran aylarında ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının uzun zamandır olduğu gibi normallerinin üzerinde yağışların ise normallerinin altında seyretmesi öngörülmektedir”