Dünyanın En Zenginleri Sıra Beklemeden Lüks Bir Otelde Aşı Oluyormuş!

bae aşı turizmi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Arap Emirlikleri’nde, bazı iş adamları ve politikacıların kraliyet ile bağlantıları kullanıp, kendi ülkelerinin yasaklarını delerek sıra beklemeden aşı oldukları ortaya çıktı.

Dünya çapında koronavirüs vakalarının sayısı gitgide artarken, 2,5 milyondan fazla insan yaşamını yitirdi ve 120 milyondan fazla vaka var. Yabancı basında çıkan haberlere göre dünyanın en zengin isimlerinden Ben Goldsmith, İngiltere’deki koronavirüs kısıtlamalarını bırakarak petrol zengini bir ülkeye gitti ve burada kaldı. Ancak habere konu gelişme, Goldsmith ve eşinin kraliyet ailesinin daveti üzerinde bir otelde koronavirüs aşısı olmasıydı. Goldsmith, konuyla ilgili açıklamasında “Niyetimiz kesinlikle burada aşı olmak değildi. Ancak, fırsat kendini gösterdiğinde minnetle yaptırdık. BAE, isteyen herkese aşı yapıyor. Biz sadece uygun zamanda uygun yerde olduğumuzu gördük” dedi.

Dünyada en hızlı aşılamayı yapan ülkelerden

10 milyon nüfusa sahip Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), vatandaşlarının yüzde 60’ını aşıladı ve en hızlı aşılama yapan ülkelerden biri oldu. Buna ek olarak ülkede Çin’in Sinopharm aşısının da üretileceği gündemde. Gelen iddialar, ülkeye gelen ve kraliyet ailesiyle arası iyi olan kişilere aşı yapıldığı yönünde. 

İş insanları, politikacılar ve bazı önemli isimlerin, ülkeye giderek lüks otellerde aşı oldukları ifade edildi. BEA emirlerinin kendilerine ait aşı stoğunun olduğu bildirilirken, lüks otellerden birinin işletmecisi konuyla ilgili “Bağlantıları olan insanlar buraya geldiler ve aşıları oldular. Emirlerin kendi aşı zulalarına erişimleri var” dedi.