E-Spor Dünyasında da Kadın Cinayetleri Artıyor!

oliveira-bueno-da-silva-the-times_16_9_1614235647-880x495

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyanın E-spor dünyasında kan donduran cinayet! Brezilya’da Call of Duty: Mobile oyuncusu Guilherme Alves Costa, rakip takımda mücadele eden kadın oyuncu Oliveira Bueno da Silva’yı ortak müsabaka var diyerek eve çağırdı ve bıçaklayarak öldürdü.

Brezilya’da e-spor oyuncuları giderek saldırganlaşmaya başladı. PC başında ya sosyal medyada çok bilgiliymiş gibi analizler yapıp hedef göstererek ya saldırgan oyunlar oynayarak vakit geçiren gençliğin giderek daha saldırganlaştığına dair araştırmaları onaylayan olaylar yaşanmaya devam ediyor.

19 yaşındaki Oliveira Bueno da Silva, Call of Duty: Mobile oyununda rakip takımlarda mücadele ettiği 18 yaşındaki Guilherme Alves Costa’nın evinde ölü bulundu. 18 yaşındaki katilin cinayet sonrası dedikleri ise şoke etti.

Ortak bir müsabakaya katılmak için sözleşen Silva ve Costa, 18 yaşındaki gencin Sao Paulo’daki evinde bir araya geldi. Genç kadın oyun oynamayı beklerken, Costa’nın ani bıçaklı saldırısıyla karşılaştı. 18 yaşındaki oyuncu Costa olaya ait görüntüleri birde sosyal medyada paylaşınca, takipçileri polise ihbarda bulundu.

İFADESİ PES DEDİRTTİ!

Costa verdiği ilk ifadede, “Bunu istediğim için yaptım. Durumun ciddiyetini biliyorum” dedi. Costa’nın bilgisayarında cinayetin fotoğraflarını bulan polis, olayın planlı şekilde gerçekleştirildiğini tahmin ediyor.

“ŞİDDET YAYILIYOR”

Alberta Üniversitesi’nde oyun endüstrisi çalışmaları yürüten Kenzie Gordon, “Kadınlara yönelik şiddet, oyun kültüründe bir salgın gibi yayılıyor. Kadın oyuncular, e-spor dünyasında direnişle karşılaşıyor ve saygın bir profesyonel oyuncu gibi görülmek için çok çalışıyorlar” dedi.

Yorumlar kapalı.