Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

18 Ocak 2021 Pazartesi 13:10:26

Emeklilere 2 kötü haber birden! Emekli Maaş Farkı beklenirken Maaşlar bile yatmadı! SGK’dan açıklama yok!

Emeklilere 2 kötü haber birden! Gün içerisinde Emekli maaş zamlarım yattı mı maaşları zamlı mı alacağım diyen Emeklilere kötü haber geldi! Emekliler zamlı maaş değil normal Emekli maaşını bile alamadı. Peki Emekli maaşları neden yatmadı! Emeklilerin maaşları ne zaman yatacak merak ediliyor. Emeklilere gün içerisinde iki kötü haber birden geldi.

Emeklilere 2 kötü haber birden geldi! Emekli maaşları yatmadı! Cumartesi ve Pazar günleri çıkamayan Emekliler, maaşlarını almak için pazartesi sabahı soluğu bankalarda aldı. Ancak bir çok Emeklinin maaşı yatmadığı göründü. 15 Ocak tarihinde Maaş farklı yatacak haberiyle sevinen Emekliler, hafta sonu çekemedikleri zamlı maaşları almak için gittikleri bankada Emekli maaşlarının bile yatmadığı gördü. Bir an da korkuya kapılan Emekliler, maaşlar ne zaman yatacak sorusuna cevap arıyor.

Emekli Maaşları yatmadı mı?

Bir çok Emekli maaşı, ayın 16’sında hesaplara yatmaya başlar. Genelde 17 Ocak’ta maaşları çeken Emekliler, pandemi nedeniyle yakın banka ATM’lerine gittiğinde 17 Ocak’ta maaşların yatmadığını gördü. Hafta sonuna geldiği için bankalar çalışmadığı düşünen Emekliler, 18 Ocak pazartesi günü soluğu Bankalarda aldı. Ancak bugünde Emekli maaşların yatmadığı görüldü. Peki Emekli maaşları neden yatmadı? Bugün Emekli maaşları yatar mı?

Emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emekli maaşları için söylenen ilk tarihlerden biri şimdi 22 Ocak oldu! Ancak 22 Ocak için Emekli maaş zammı yatması bekleniyordu. Maaşları yatmayan Emekliler ve Maaş zam farkını alamayan Emekliler için 22 Ocak’a kadar beklemenin biraz daha faydalı olacağı, 22 Ocak tarihine kadar yatmazsa ise korkulan kısma geçileceği düşünülüyor.

Maaş Zam Farkı sözü tutulmadı!

Emeklilere, 15 Ocak’ta maaş zam farklı hesaplarınıza yatacak denilmişti. Ancak Emekliler, maaş zam farkını bırakın maaşlarına bile henüz alamadı. Ayın 18’inde bir çok banka Emekli maaşlarını henüz yatırmadı!

Emekli maaşları neden yatmadı!

Emekli maaşları, bankalar nedeniyle yatmadı. Gelen ilk bilgiler Bankaların promosyon ödemesi, 3 yıllık promosyon döngüsüne giren vatandaşlar ve maaş zam farkları hesaplanamaması nedeniyle yatmadığı ifade ediliyor. Bankalar suçu SGK atarken, SGK’dan henüz açıklama yapılmadı!

SGK’DAN Vatandaşı rahatlatacak açıklama gelmeli!

Bankaların suçu SGK atması sonrası, SGK’dan konuyla ilgili bir açıklama yapması isteniyor. Emekli Maaşları neden yatmadı, Emekli maaşları neden yatmıyor gibi sorulara SGK tarafından gün içerisinde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Emekli zammı tatmin etmemişti!

Emeklilere gelen maaş zammı emeklileri tatmin etmemişti. Yüzde 8 zam bekleyen Emeklilere maaşlara yansıyan zam Yüzde 4 olması da ayrı üzdü. Gelecek zammın yarısını alabilen Emekliler, en az Asgari ücret kadar emekli maaşı almak istiyor.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

    Bir cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yukarı